Активісти співпрацюють з бібліотеками у правовій освіті

Активісти співпрацюють з бібліотеками у правовій освіті

«Ми підписали меморандум з районною бібліотечною системою, і через ці бібліотеки ми розповсюджуємо інформаційний бюлетень з безоплатної правової домоги», - про це в ходи прес-конференції ГО «Вибір» заявив Ігор Орел, керівник проекту «Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району».

Прес-конференцією підбито підсумки роботи проекту у жовтні.

За місяць проведено презентаційні правові приймальні у селищах Новотошківка, Підлісне, Вовчоярівка, Малорязанцеве.

В ходи роботи приймалень мешканці зверталися з питаннями компенсації за зруйноване житло, правил відчуження нерухомого майна; питаннями субсидії, оформлення спадщини, тощо.

В ході проекту активістами у вересні було розроблено низку програм.

Проект «Програми безоплатної правової допомоги населенню Попаснянського району на 2018 - 2019 роки» передбачає проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед населення району з питань застосування чинного законодавства та щодо можливості захисту порушених прав громадян у судовому порядку. Також передбачено створення постійного виїзного консультативного пункту для надання безоплатної правової допомоги населенню Попаснянського району.

Спеціальна програма «Організація адміністративної послуги правового характеру «Встановлення права власності на житло малозабезпечених мешканців громад» передбачає переоформлення права власності для малозабезпечених з оплатою послуг з місцевого бюджету. Правозахисники в ході роботи проекту виявили проблему переформлення житла. Багато будинків, у яких власність досі оформлена на бабусях та дідусях, що створює проблеми при багатьох питаннях. Оформити право власності коштує гроші, яких немає у малозабезпечених сімей. Програма дозволить поступово навести лад у документації.

Спеціальна Програми соціального житла «Набуття права власності органами місцевого самоврядування Попаснянського району на об'єкти безхазяйного нерухомого майна» передбачає передачу безхазяйного майна на баланс органів місцевого самоврядування, а потім отримання житла. Таке житло можуть отримати і внутрішньо-переміщені особи, але ж їм теж потрібно стати на облік на отримання житла у органах місцевого самоврядування.

На сьогодні отримано відповідь щодо реалізації програм від Попаснянської райдержадміністрації, яка повідомляє, що в районі немає коштів на реалізацію даних програм. За словами керівника проекту Ігоря Орла, з цими документами потрібно ще попрацювати чиновникам, ніж просто відмовляти у впровадженні програм.

«Правова допомога потрібна селищам постійно. Так вважають селищні голови, з ким нам вдалось поспілкуватись, - повідомила PR-менеджер проекту Тетяна Вергун, - розглядалось питання і надання безоплатної правової допомоги через скайп у селищах на постійній основі. Для цього селищні голови пропонували зробити таку послугу на базі селищних бібліотек».

Проектом передбачено продовжувати комунікаційну кампанію, сформувати групу параюристів в районі, спростити доступ до первинної БПД в сільських громадах, створити систему комунікацій – дистанційна правова приймальня, впровадити в громадах району правовий механізм вирішення проблем.

Проект «Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району» в реалізується в рамках програми  ПРООН «Відновлення та розбудова миру». Керівник проекту – Ігор Орел.

Партнери проекту: Попаснянська районна рада і 13 ОМС; Сєвєродонецький місцевий центр з надання вторинної правової допомоги; Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець».

Схожі статті:

Новини й коментаріНа території Гірської ОТГ почали працювати мобільні приймальні

Новини й коментаріВидано правовий бюлетень для Гірської ОТГ

Новини й коментаріЖителі Тошківки та Оріхового отримали правові консультації

Тетяна Вергун 456 просмотров