Мешканці прифронтових селищ отримують безоплатну правову допомогу

Мешканці прифронтових селищ отримують безоплатну правову допомогу

Активісти презентували правову громадську приймальню в усіх прифронтових селищах Попаснянського району Луганщини, - про це в ході прес-конференції в Сєвєродонецьку заявив Ігор Орел, керівник проекту «Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району», що реалізується в контексті програми  ПРООН «Відновлення та розбудова миру» у листопаді.

 

В рамках проекту передбачено інтегрування безоплатної правової допомоги (БПД) від Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в громади Попаснянського району. Тому для знайомства з можливостями  БПД в даних центрах проведено комунікаційну кампанію проекту, визначено правові запити в сільських громадах, та проведено презентації і надано первинну правову допомогу від Сєвєродонецького МЦ в селах Попаснянського району.

В листопаді проведено консультації в селах Золотарівка та Шипілівка Білогорівської селищної ради. Звернулося за правовими консультаціями по 10 мешканців в кожному з селищ. Тематика консультацій: питання щодо порядку призначення та отримання субсидій; визнання права власності на споруду; встановлення факту родинних відносин; встановлення факту належності документу особі; встановлення порядку спілкування з онуками; пропущення строку прийняття спадщини; оформлення права власності на житло; питання отримання відпустки вчителями під час навчального року; користування спадщиною на землю; виплата заробітної плати.

Підіймалося питання щодо створення можливостей надання консультацій з скайпом. Тому 23 листопада в рамках проекту проведено тренінг для працівників бібліотек району, з метою використання можливостей бібліотек для надання дистанційної правової допомоги мешканцям місцевих громад. Керівник Гірського бюро правової допомоги Тетяна Гусєва роз'яснила працівникам бібліотек структуру системи безоплатної допомоги, категорії громадян, які мають право на таку допомогу та можливості комунікації з підрозділами безоплатної правової допомоги.

27 листопада проведено тренінг керівником відділу містобудування та архітектури Попаснянської РДА Тимофієм Нечепуренко для працівників сільських рад «Деякі положення діючого законодавства у сфері містобудування та архітектури, безперешкодного життєвого середовища для маломобільних груп населення».

Тетяна Вергун 162 просмотра