У Северодонецьку обговорювали перспективи виконання державної програми відновлення миру

У Северодонецьку обговорювали перспективи виконання державної програми відновлення миру

21 березня 2018 року У Сєвєродонецьку відбулося обговорення перспектив виконання «Державної цільової програми відновлення і побудови миру в східних областях України». В рамках програми, прийнятої Міністерством тимчасово окупованих територій, і затвердженої Кабміном 13 грудня 2017 року, передбачений комплекс заходів, спрямований на відновлення об'єктів інфраструктури, реконструкцію житла, ремонт автодоріг і залізничної гілки, ремонт об'єктів водопостачання і водовідведення, організацію і проведення навчальних, просвітницьких та інформаційних заходів для підтримки малого та середнього підприємництва, поліпшення умов роботи закладів освіти та охорони здоров'я, підготовку специалістів з врегулювання конфліктів, протиміннудіяльність.

«Програма потрібна, щоб регіон почав жити, — пояснює Сергій Копилов, завідувач сектора по Луганській області МінТОТ, — Ми розробили програму. Її затвердив Кабмін, програму в тому обсязі, який був поданий. За 2017 рік багато чого змінилося, проходить актуалізація». За словами чиновника, програма формувалася в 2016 році, і поки пройшла узгодження в міністерствах, інформація застаріла.

Також не ясна система фінансування програми. «Програма працює, коли вона забезпечена грошима, тоді вона виконується. На сьогодні програма затверджена, але цільового фінансування під цю програму, на жаль, немає, — підкреслила Ольга Севастьянова, заступник директора Департаменту економічного розвитку Луганської облдержадміністрації, — тому область дуже цим стурбована, і вживає заходів для того, щоб фінансування на заплановані заходи програми були».

«На сьогодні є об'єкти, які вже реалізовані в рамках цієї програми, але за кошти з інших джерел, — пояснює Сергій Копилов, — Тобто, поки йшло затвердження програми, організація вишукувала кошти і вже реалізовувала якісь об'єкти».

За словами Ольги Севастьянової, облдержадміністрація пропонує переглянути програму, визначити відповідне фінансування. Крім того, планується включити в програму пошкоджені об'єкти дорожньої інфраструктури, обласні заклади охорони здоров'я та освіти, робота яких повинна бути відновлена ​​в повному обсязі. На сьогодні, Луганська облдержадміністрація актуалізує перелік об'єктів, який незабаром буде відправлений у МінТОТ. Але без визначення механізму фінансування, вважає Ольга Севастьянова, реалізація програми не зможе початися.

У заході брали участь журналісти, представники Луганської обласної адміністрації та радник ПРООН з питань примирення та соціальної єдності Ганна Борова.

Фото: Олександр Сімоненко

Олександр Сімоненко 182 просмотра

Рейтинг: 0 Голосов: 0