Аналіз ходу реформування регіональних ЗМІ станом на 1 жовтня 2017 року

Аналіз ходу реформування регіональних ЗМІ  станом на 1 жовтня 2017 року

Найбільша кількість реформованих видань у Вінницькій області. З тридцяти чотирьох газет, які підлягають роздержавленню, п’ятнадцять вже повністю завершили процес реформування.

Непогано йде реформа і на Волині. З вісімнадцяти комунальних газет рівно 50 відсотків роздержавились. Але є два випадки, коли співзасновники не прийняли рішення про вихід зі складу засновників. Крім того, редактора газети в селищі Ківерці було незаконно звільнено.

Найбільша кількість комунальних газет, які підлягають процесу реформування, знаходиться в Дніпропетровській області. Їх 43. Тут процес йде надто повільно. Лише п’ять газет повністю завершили процес реформування. Не все так добре у трудових колективах із своїми співзасновниками. Чотири органи місцевого самоврядування не прийняли рішення про вихід зі складу співзасновників. Це П’ятихатська районна рада, Марганецька міська рада, Жовтоводська міська рада та Дніпропетровська обласна рада.

З об’єктивних причин мала кількість реформованих газет на Донеччині. З 19 комунальних видань дві газети повністю реформувались.
Житомирська область. З 26 комунальних газети три газети повністю реформувались. Двоє співзасновників в місті Житомирі та в місті Користень не прийняли рішення про вихід зі складу співзасновників газет.

Кепські справи на Закарпатті. З чотирнадцяти комунальних газет лише одна провела реформу друкованого видання.
В Запоріжській області з двадцяти п’яти комунальних видань одинадцять завершили процес реформування. Дві районні ради не прийняли рішеня про вихід зі складу співзасновників газет. Це Оріхівська районна рада, де у незаконний спосіб звільнено головного редактора газети «Трудова слава». Така ж ситуація і в Розівському районі, де було незаконно звільнено редактора газети «Розінформ» та не прийнято рішення про реформування.

Мала кількість реформованих газет і на Івано-Франківщині. З 21 видання лише два повністю завершили процес реформування. Одна районна рада не прийняла рішення про вихід зі складу співзасновників. Калуська міська рада не прийняла рішення зі складу співзасновників газети «Дзвони Підгір’я». Також триває судовий процес в Тлумацькому районі, де місцеве видання судиться з районною радою про передачу приміщення реформованому колективу.
Найгірша ситуація у столичній області. З тридцяти шести районних та міських газет Київської області жодна газета не реформувалась.
На Кіровоградщині з двадцяти восьми комунальних видань сім повністю закінчили процес реформування. У судовому порядку вирішується питання про безоплатну передачу майна Бобринецької районної ради ТОВ Бобринецьке РВО «Новий день». Депутати місцевої ради відмовили безоплатно передавати майно новоствореному реформованому колективу.

На Луганщині з 17 видань чотири завершили повністю реформування.

Не поспішають з реформуванням і на Львівщині. З тридцяти комунальних друкованих ЗМІ дві газети закінчили повністю процес реформування. Ще шість знаходиться у стадії перетворення. Крім того, Кам’янсько- Бузька районна рада не прийняла рішення про вихід зі складу співзасновників. А Пустомитівська районна рада на прохання редактора відмінила своє рішення про роздержавлення друкованого видання.

На Миколаївщині з 26 газет реформовано чотири.

На Одещині з 28 видань повністю завершили процес реформування три видання. Двоє засновників не прийняли рішення про вихід та два трудові колективи і досі не визначились із способом реформування.

На Полтавщині з тридцяти друкованих ЗМІ лише три реформувались, ще п’ять знаходяться в стадії перетворення.

З двадцяти комунальних видань Рівненської області три повністю завершили процес реформування. Дубнинська міська рада скасувала своє рішення по реформуванню. Справа знаходиться на розгляді у вищому Адмінсуді. Сарнинська міська рада чинить перепони щодо передачі майна газеті «Сарнинські новини».

На Сумщині процес іде жваво. З двадцяти одного ЗМІ дев’ять повністю завершили реформування. Чотири органи влади не прийняли рішення про вихід зі складу співзасновників. Це стосується обласної газети «Сумщина», газети «Конотопський край», газети «Новини Тростянеччини» та Глухівської газети «Народна трибуна». Остання взагалі принила своє існування. В процесі реформування незаконно був звільнений головний редактор «Новини Тростянеччини» Павло Зленко. Суд першої інстанції та Апеляційний суд прийняв рішення про відновлення його на роботі, але місцева рада і досі не прийняла рішення і не відновила на роботі керівника ЗМІ.

На Тернопільщині вже 50 відсотків від загальної кількості газет реформувалось. Це 10 з 20. Дев’ять перебувають у стадії перетворення. У Тернопільському районі депутати не маючи на те повноважень звільнили редактора газети «Подільське слово».

На Харківщині з тридцяти одного видання, які підлягають реформуванню, дев”ять завершили процес. Ще чотири знаходяться у стадії перетворення. Єдина районна рада в області і райдержадміністрація, які не прийняли рішення про вихід зі складу співзасновників, це співзасновники газети «Вісті Балаклійщини». Крім того, трудові колективи газети «Харківські ізвестія» (м. Харків) та газети «Новини Чугуєва» не прийняли рішення і не скористалися правом на реформування. Тобто, попередньо зголосилися на припинення у майбутньому друкованого видання. Були і незаконні звільнення редакторів на Харківщини. Сесія Кегичівської райради звільнила з посади редактора газети «Наш край» Ірину Литвиненко.

На Херсонщині з 21 видання повністю реформувалось лише три. Двоє співзасновників міськрайонної газети «Каховська зоря» та газети «Наддніпрянська правда» не прийняли рішення про вихід зі складу співзасновників.

На Хмельниччині реформуванню підлягає 26 газет. Десять вже закінчили процес реформування. Дві знаходяться у стадії перетворення.
Черкаська область. З двадцяти шести видань чотири районних комунальних ЗМІ повністю завершили процес реформування. У стадії перетворення знаходиться шість видань. Тальнівська районна рада не прийняла рішення про вихід зі складу співзасновників газети.

У Чернівецькій області реформуванню підлягають одинадцять районних та дві міських видань. Чотири завершили процес, дев’ять перебувають у стадії перетворення.

На Чернігівщині з 25 видань три завершили реформування, вісім перебувають у стадії перетворення.

За даними моніторингу протягом 2017 року 126 видань перетворилися з комунальних підприємств у господарські товариства, 117 видань за даними обласних організацій НСЖУ знаходяться у процесі перетворення, які до кінця поточного року можуть завершити процес реформування.

 

Голова робочої групи НСЖУ з питань 
реформування комунальних і державних ЗМІ Костянтин Григоренко

Тетяна Вергун 213 просмотров