Організація-переселенець активно працює на Луганщині та відмічає своє 20-річчя

Організація-переселенець активно працює на Луганщині та відмічає своє 20-річчя

«Вийшло трохи розборхати суспільство, особливо в Стаханові. Ми показали людям, що можна писати про такі речі, про які ніхто тоді не писав, проводити акції з претензією до влади, і це змінювало людей і владу» - поділився Ігор Орел, голова громадської організації «Вибір».

Громадська організація «Вибір» була зареєстрована у 1997 році в місті Стаханові з метою добровільного об’єднання громадян для спільної реалізації громадянських прав та свобод.

Організація і на сьогодні формує суспільну правосвідомість населення регіону; реалізує ідею створення громадського суспільства, як основи побудови правової демократичної держави; пропагує правові та політичні знання, розповсюджує інформацію про права та свободи; вивчає громадську думку, проводить опитування та узагальнює іншу інформацію.

Організація з 1997 року друкувала матеріали в газеті “Кадієвка” в м.Стаханові, а з 2005 року видавала обласну газету «Наш край». З початку роботи організації проведено низку мітингів, журналістські розслідування, ініціювання резонансних судових справ та акцій з захисту прав громадян.

У 2004 році ГО „Вибір” реалізувала проект за підтримки Канадського Фонду Співробітництва „Створення Теплогорського міського молодіжного інформаційного центру”. А у 2005 році організація за підтримки „Freedom House” реалізувала проект „Активізація виборців шляхом інформування про діяльність місцевих партійних організацій».

З 2007 по 2011 роки організація була осередком в Луганській області Польсько-Українського Центру Громадської Освіти за підтримки Норвезького Механізму фінансування.

У 2011 році в рамках Школи євроінтеграції співпрацювали с «Інститутом політичної освіти», брали участь у підготовці щорічного звіту до Ради Європи щодо України.

З 2012 по 2014 роки організація взяла участь в Українська Національна Платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, в робочій групі «контакти між людьми».

Також з 2012 року активісти організації беруть участь в «Школі фондів громад» ІСАР «Єднання», досягаємо базових ознак фонду громади, внесено відповідні зміни до Статуту.

В 2013 році реалізовано проект «Моніторинг міського бюджету м.Стаханова за 2012р.» за підтримки Європейського Союзу.

В 2014 року активісти організації встигли реалізувати проект «Створення та адміністрування Центру правової інформації та консультацій «Народний правозахист» в м.Стаханов» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".          

Війна змінила плани роботи активістів. Вони виїхали з території Стаханова. Голова організації весною 2014 пішов добровольцем в АТО. А в 2015 організував нові проекти з місцевими активістами в Старобільську, Сєвєродонецьку, Рубіжному.

В 2015 року реалізовано проект «Відновлення та адміністрування Центру правової інформації та консультацій «Народний правозахист» в м.Старобільськ» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

В 2015 року реалізовано проекти з моніторингу бюджетів міст Сєвєродонецька та Рубіжне.

В 2016 року реалізовано проект "Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Кремінського району" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".           

В 2016-2017 роках реалізовано програму правопросвітництва "Молодь і поліція" в навчальних закладах Кремінського і Попаснянського районів за підтримки "Mercy corp".           

У 2017 році організація реалізує проект «Інтеграція безоплатної правової допомоги в прифронтових територіальних громадах Попаснянського району» в контексті програми  ПРООН «Відновлення та розбудова миру».

 

Тетяна Вергун 409 просмотров