Конкурс коротких оповідань «Крихітні історії»

Конкурс коротких оповідань «Крихітні історії»: приєднайся до всесвітньо відомих письменників, які висловилися на підтримку прав дитини.

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголошує конкурс оповідей довжиною в сім рядків, де кожен зможе розказати про те, чого він бажає для кожної дитини. Літературна кампанія «Крихітні історії» проводиться ЮНІСЕФ по всьому світі за участю всесвітньо відомих письменників Пауло Коельйо, Чімаманди Нґозі Адічі, Крістіни Лемб, Нуруддіна Фари та інших. В Україні кампанію підтримали музиканти Андрій Хливнюк, Ната Жижченко (ONUKA), телеведучі Надя Матвєєва, Олександр Педан і Олена Фроляк, актриса Римма Зюбіна, видавець Дана Павличко, радіопродюсер Лєра Чачібая та дизайнер Яся Хоменко, дивіться їхні історії: https://www.youtube.com/watch?v=Aor2wAqMhyA&list=PLJ2-31j4oXT7FP0Av27l29S7DOzSQc-Bi&index=4  Приєднатися до них можете і ви.

В Україні кампанія «Крихітні історії» проходить у рамках масштабної кампанії «Ти серед своїх», яку ЮНІСЕФ впроваджує спільно з медіа-групою StarLightMedia та кінокомпанією FILM.UA Group, за підтримки Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, щоби допомогти дітям-переселенцям інтегруватися на новому місці, розказати сім'ям, постраждалим внаслідок конфлікту, про доступну, зокрема, психосоціальну допомогу, та сприяти зниженню напруженості між вимушеними переселенцями і приймаючими громадами. В Україні внаслідок збройного конфлікту постраждали близько півмільйона дітей, 230 тисяч стали внутрішніми переселенцями.

Кожен бажаючий може поділитися своєю розповіддю про те, як в дитинстві долав труднощі і від цього ставав сильнішим, навіть якщо усвідомив це вже дорослим. І таким чином підтримати дітей-переселенців, показавши, що важкі часи минають і роблять нас сильнішими. Історія має бути розказана в 7 реченнях або в 70 словах і надіслана до 20 листопада включно через коротку та просту форму на сторінці http://razom.stb.ua/ru/otpravit-svoyu-istoriyu.

Найкращі історії на думку журі потраплять до книги “Крихітні історії” видавництва “Основи”, яка вийде в 2017 році. Тираж книги буде розповсюджений серед дітей-переселенців. А познайомитись, надіслати та відшукати “крихітні історії” в соцмережах можна завдяки хештегу #тисередсвоїх.

До складу журі входять: драматург Влад Троїцький, радіоведучий Андрій Куликов, перекладач дитячих книг Віктор Морозов, музиканти Андрій Хливнюк та Ната Жижченко (ONUKA), телеведучі Надя Матвєєва, Слава Фролова, Олександр Педан і Олена Фроляк, актриса Римма Зюбіна, видавець Дана Павличко, радіопродюсер Лєра Чачібая, дизайнер Яся Хоменко, психолог Оксана Залесська.

ПРО ГЛОБАЛЬНУ КАМПАНІЮ "КРИХІТНІ ІСТОРІЇ"

Понад 200 відомих письменників, включаючи романістів, драматургів і поетів світу напишуть історії на відзнаку Всесвітнього дня дитини, щоби підкреслити несправедливість, з якою все ще стикаються так багато найбідніших і знедолених дітей у світі. Серією коротких розповідей ЮНІСЕФ розпочинає святкування свого ювілею -  70 років роботи направленої на те, щоби принести допомогу і надію кожній дитині. 

Кампанія проводиться у час, коли загроз правам дитини більшає. Більше 50 мільйонів дітей у світі були змушені покинути свої домівки через конфлікти, бідність і зміни клімату, ще більше стикаються з насильством у своїх громадах. Близько 263 мільйонів дітей не відвідують школу. Майже шість мільйонів дітей у віці до п'яти років померли минулого року від хвороб, яким можна було запобігти.

ПРО ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їхнього народження і до початку дорослого життя. Як найбільший у світі постачальник вакцин для країн, що розвиваються, ЮНІСЕФ підтримує здоров’я та харчування дітей, доступ до чистої води, санітарії та якісної базової освіти для всіх хлопчиків і дівчаток, а також захист дітей від насильства, експлуатації та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Більше інформації: www.unicef.org.ua

Представництво Дитячого фонду ООН в Україні було відкрито у 1997 році. Відтоді ЮНІСЕФ працює над поліпшенням життя дітей та сімей на всій території України. Більше інформації про Представництво ЮНІСЕФ в Україні: www.unicef.org/ukraine/

Більше інформації про реагування ЮНІСЕФ на кризу в Україні:

www.unicef.org/ukraine/children_26253.html

Схожі статті:

Новини й коментаріМрії про Україну

Діяльність організаціїОголошено дитячий літературний конкурс «ПероДактиль»

Діяльність організаціїКонкурс у фото-, теле-, радіо- та друкованоі журналістики «Матриця»

Тетяна Вергун 341 просмотр