Тренінг «Гендерно чуйна журналістика»

ГО „Інститут розвитку регіональної преси“ (ІРРП)  за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні запрошує взяти участь у дводенному тренінгу „Гендерно чуйна журналістика“.

3-4 березня 2017 – Львів (реєстрація до 27 лютого 2017 року)

Мета тренінгу: навчити журналістів гендерно збалансованому, недискримінаційному висвітленню найрізноманітніших тем, надати їм інформацію щодо гендеру, в тому числі і дані про джерела інформації на гендерні теми, а також вивчити найкращі міжнародні зразки такого висвітлення як міжнародні, так і з України;

Цільова аудиторія: журналістки та журналісти усіх видів ЗМІ, блогерки та блогери

Тренери: Ольга Веснянка та Микола Ябченко.

Програма:

Що варто знати про рівні права і можливості чоловіків і жінок?
Матеріали на гендерну тематику в українських ЗМІ
Що таке сексизм і як йому протидіяти?
Матеріали на тему дискримінації, кампанії проти сексизму й дискримінації
Як висвітлювати гендерно мотивоване насильство?

Умови участі: участь у тренінгах є безкоштовною.

Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація витрат на проїзд.

Для участі у тренінгу необхідно заповнити та надіслати анкету-заявку до 12:00 16 січня 2014 року.

Додаткова інформація про тренерів:

Ольга Веснянка – правозахисниця, журналістка, редакторка, тренерка.

У ЗМІ працює з 1998 року, зокрема на ТРК “Ера”, 5 канал, радіо Свобода, Deutsche Welle, Insider, Громадське радіо. Матеріали на теми протидії сексизму, рівних прав здобували визнання на різних журналістських конкурсах, зокрема “Честь професії”, European Media Neighbourhood Awards. Кілька років проводила покази документальних фільмів на соціальні теми, зокрема з тематики домашнього насильства, гендерної рівності, жіночого активізму, координувала власний проект Київський медіа-кіноклуб. Співпрацює з провідними жіночими організаціями України, як-от “Жіночий консорціум України”, “Український Жіночий Фонд”, ромський жіночий фонд “Чіріклі”. Є активісткою Кампанії проти сексизму в українській політиці та ЗМІ, експерткою Коаліції з протидії дискримінації в Україні. Працює тренеркою Курсу “Толерантність і недискримінація в роботі поліції”.

Микола Ябченко – експерт з комунікацій, фемініст.

У сфері ґендеру та комунікацій для розвитку (Communication for development) працює з 2008 року, очолював прес-службу Міністерства сім’ї, молоді та спорту, був комунікаційним спеціалістом найбільшого ґендерного проекту на теренах СНД, зараз – менеджер комунікацій Українського жіночого фонду. Брав участь у розробці інформаційних кампаній на тему недискримінації, забезпечення рівних прав, посилення ролі жінок, рівного розподілу сімейних обов’язків – «Щастя у 4 руки», «Жінки – це 50% успіху» та інші.

Реєстрація: зареєструватися можна за цим гіперпосиланням

Тетяна Вергун 246 просмотров