Виявлення активно діючих ЗМІ на Луганщині

Виявлення активно діючих ЗМІ на Луганщині

Звіт за серпень-вересень за діяльністю в рамках соціального проекту «Дослідження фінансового стану місцевих медіа»

Перший етап дослідження передбачує виявлення місцевих ЗМІ, вивчення їх стану, наявності веб-сайтів, а також опитування щодо фінансування ЗМІ.

Проведено 2 фокус-групи з вивчення вподобань мешканців Луганщини щодо знайомства з новинами місцевих та регіональних ЗМІ, отримання довідкової інформації та оголошень на місцевих та регіональних ресурсах.

Проведено опитування журналістів та редакторів видань щодо діяльності медіа на Луганщині.

У серпні-вересні 2017 року виявлено 72 активно діючих медіа місцевого та регіонального розповсюдження. Серед них три телебачення, два радіо, 28 друкованих ЗМІ, та 39 — інформаційні сайти.

З виявлених медіа 7 не мають журналістського контенту, публікують лише дайджести, рекламу та оголошення. Це 5 газет, 2 з яких мають власні інтернет-сайти, та 2 сайти оголошень.

АКТИВНІСТЬ ЗМІ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ. Новини виходять регулярно, окрім вихідних, на телеканалах ЛОТ, СТВ, ІРТА.

РАДІО.  Щоденні випуски новин, окрім вихідних виходять на радіо «Пульс» та «СТВ», переважно, це інформація сюжетів партнерських телеканалів.

ДРУКОВАНІ ЗМІ. З 28 видань щотижнево на сьогодні виходять 22. Інші видання виходять нерегулярно з різних причин: недостатність фінансування, політична спрямованість та видання номеру газети під певні заходи.

ІНТЕРНЕТ-ЗМІ. Більшість сайтів оновлюють контент до 6 разів на день. Сайти телебачень оновлюють контент переважно 1 раз на день. Сайти періодичних видань оновлюють контент 2 рази на тиждень.

ВЛАСНИКИ ЗМІ

З 72-х медіа, виявлених в ході моніторингу, переважна більшість – 59 ЗМІ, приватні, а 13 ЗМІ – комунальні. Чотири ЗМІ пройшли роздержавлення. (Діаграма 1).

 

Засновниками та власниками 9-ти ЗМІ є медійні особи (місцеві політики) або організації, що працюють за їх участю.  6-ть ЗМІ засновані громадськими організаціями та благодійними фондами. Інші ЗМІ засновані приватними особами або товариствами з обмеженою відповідальністю. (Діаграма 2).

 

НАЯВНІСТЬ ВЕБ-САЙТІВ

Більшість ЗМІ мають свої інтернет-ресурси. Виключення складають комунальні ЗМІ (11 ЗМІ) та газети оголошень (3 ЗМІ).

Протягом жовтня проводиться анкетування редакторів ЗМІ, опитування редакторів та журналістів щодо фінансування місцевих медіа.

За результатами першого етапу моніторингу буде складено буклет для підприємців з даними рекламних відділів луганських ЗМІ.

ГО «Медіапростір Україна» впроваджує соціальний проект «Дослідження фінансового стану місцевих ЗМІ». Проект поширюється на всю територію України. Луганська область стала першою у дослідженні (досліджується тільки підконтрольна територія). Ініціативу реалізує партнерська організація «Луганський прес-клуб».

Дослідження на Луганщині планується здійснити до 15 листопада. Потім проектом передбачено моніторинг Донеччини та інших областей України.

 

10.10.2017, м. Сєвєродонецьк Луганської області

Схожі статті:

Новини й коментаріПослуги Он-лайн будинку юстиції допоможуть у визначенні найменування ГО

Діяльність організаціїСтуденти в гостях у журналістів

Діяльність організаціїЛуганский пресс-клуб возобновил встречи журналистов

Тетяна Вергун 413 просмотров