«За проектом «Велике Будівництво» на Луганщині буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг» – Павло Цубер

«За проектом «Велике Будівництво»  на Луганщині буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг»  – Павло Цубер

Про це повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Павло Цубер 15 вересня, на черговому пресбрифінгу в Луганській облдержадміністрації.

Павло Цубер разом із своїм заступником Олегом Кравцовим розповіли журналістам про ремонти автошляхів Луганщини у рамках ініціативи Президента України «Національний проєкт «Велике будівництво».

На початку 2020 року план Служби автомобільних доріг у Луганській області складав 193 км. На сьогодні 133 км доріг – вже відремонтовані. Вже розпочалися, або розпочинаються найближчими днями роботи ще на 210 кілометрах доріг. За амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг.

Захід проводився Департаментом масових комунікацій Луганської облдержадміністрації — обласної військово-цивільної адміністрації, у ньому взяли участь як представники луганських медіа, так і всеукраїнських видань. Журналісти отримали необхідні для роботи

відеоматеріали.

Луганщина – один з лідерів відбудови дорожньої інфраструктури

Масштаб відбудови дорожньої галузі у Луганській області у 2020 є рекордним не тільки для області, але і для країни. Мешканці Луганщини, вже сьогодні бачать зміни на краще. Втім роботи ще вистачає, саме тому, спікери докладно розповіли про подальшу діяльність з розбудови дорожньої інфраструктури у рамках проєкту #Велике_Будівництво.

Варто в черговий раз підкреслити, що у минулі роки масштабно дороги на Луганщині майже не ремонтувалися. У 2017 – 2019-му було споруджено лише кілька десятків кілометрів. За період з 2015 по 2019 рік в області в експлуатацію було введено лише 32 км доріг державного значення. Для порівняння – в поточному році лише за перше півріччя 2020 року в Луганській області побудовано та реконструйовано понад 133 кілометрів доріг. А саме – головний цьогорічний об’єкт – дорога Станиця Луганська – Сєвєродонецьк (123 км), а також 10 кілометрів дороги Н-26  Чугуїв – Мілове. Ділянка (км 148+000 – 158+000) знаходиться між населеними пунктами Сватове та Містки.

Як повідомив Павло Цубер, вже стартували, або стартують незабаром роботи ще на 210 кілометрах доріг. Дорожники планують зробити у поточному році те, що зможуть, втім частина робіт буде продовжена у 2021 році.

«За амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг», – підкреслив Павло Цубер.

За його словами, завдяки підтримці з боку керівництва держави та Укравтодору, Луганської військово-цивільної адміністрації, цьогоріч вдалося досягнути значних результатів з дорожнього будівництва.

«Втім підсумки підбивати рано, до кінця року ми зробимо все від нас залежне для подальшої розбудови дорожньої інфраструктури Луганщини. Роботи тривають, цьому сприяє гарна погода» – підкреслює Павло Цубер.

Де саме зараз тривають роботи?

Сєвєродонецьк – Золоте Активно ведуться роботи на дорозі державного значення Р-66 Контрольно-пропускний пункт «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ, на ділянці км 158+850 – км 194+500. Дорога проходить через населені пункти – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Гірське (Попаснянський район). Очікується, що до 10 листопада поточного року основні роботи мають бути завершені. Підрядник – «Ростдорстрой». Загальна протяжність від перехрестя з дорогою Т-13-16 до Сєвєродонецька – 37 кілометрів.

Старобільськ – Новоайдар На дорозі Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк розпочаті роботи за маршрутом Старобільськ – Новоайдар, дві ділянки на дорозі Н-21, загальна протяжність більш ніж 40 км. Роботи виконують два підрядники – ТОВ «Ростдорстрой» та ТОВ «Автомагістраль – Південь». Місцеві мешканці неодноразово зверталися до місцевої влади, до керівництва Луганської ОДА та до Служби автомобільних доріг у Луганській області з приводу ремонту цього маршруту.

Н-26 Чугуїв – Мілове (через Старобільськ) Продовжаться роботи на дорозі Н-26 Чугуїв – Мілове (через Старобільськ), яка є однією з головних транспортних магістралей Луганської області. Дорога поєднує Харківщину та Луганщину, а також з’єднує  райони Луганської області. Ведуться роботи на дорозі Н-26 на ділянці км 161+000 – 167+000. Ця ділянка знаходиться між населеними пунктами Сватове Містки (закінчується в Містках). Підрядник – ТОВ «БК ЄВРОДОР» (місто Дніпро).

Розпочалися роботи за маршрутом Старобільськ – Мілове (загальна протяжність 104 км). Дорога Н-26 – починається в місті Чугуїв (Харківська область), на Луганщині проходить через місто Сватове, села Містки, Калмиківка, Підгорівка, місто Старобільськ, смт Біловодськ, закінчується в смт Мілове на кордоні з Росією.

У рамках проєкту #Велике_Будівництво триває відбудова штучних споруд. Наразі відбудовується міст через річку Айдар, розташований на км 42+533 автомобільної дороги державного значення Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар. Роботи виконує підрядна організація ТОВ «Мостстройком» (місто Дніпро).

На маршруті Станиця Луганська – Сєвєродонецьк ведеться також капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю на км 68 + 910 автомобільної дороги Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк. Роботи проводить фірма-підрядник ТОВ «Укртрансміст» (місто Київ).

Дорожники дотримуються графіку проведення ремонтних робіт. Наразі роботи на мосту та шляхопроводі організовані у двозмінному режимі. Здача двох об’єктів в експлуатацію – до кінця поточного року. Очікується, що за сприятливих погодних умов, у листопаді мають бути завершені основні роботи, які забезпечать безперешкодний проїзд.

Ретельний контроль за якістю

«Ретельний контроль за ходом будівництва, як з боку Служби автомобільних доріг у Луганській області, так і збоку незалежних експертів – запорука якості проведення робіт» – наголосив заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Олег Кравцов.

За його словами, хід проведення робіт, дотримання технологічного циклу на дорогах та мостах знаходяться під контролем спеціалістів Служби автомобільних доріг у Луганській області. Окрім того, за ходом робіт, за якістю будівельних матеріалів ведуть нагляд експерти державного підприємства «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості», незалежні експерти та лабораторії (зокрема, ТОВ «Ежіс Україна» (Франція). Експерти цієї компанії проводять технічний нагляд не тільки в Україні, а також у провідних європейських країнах – Франції, Бельгії, Німеччині. Він нагадав, що у квітні поточного року, Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) за ініціативи голови Укравтодору Олександра Кубракова залучило міжнародні компанії для незалежного нагляду за якістю будівництва та ремонту доріг та мостів в рамках програми «Великого будівництва».

За словами Павла Цубера, строк експлуатації доріг, що зараз будуються на Луганщині, становитиме щонайменше 10-12 років.

Гарантія після поточного середнього ремонту доріг – від 3 до 5 років, після капітального – 10 років. Він наголосив, що строк експлуатації доріг, які зараз будують на Луганщині, становитиме від 10 до 12 років.

«За фактом, йдеться про серйозний ремонт. Наведу лише данні по товщині. Нижній шар з органо-мінеральної суміші (товщина 18-24 см). Укладання нижнього вирівнюючого шару з крупнозернистого асфальтобетону відбувається товщиною 10 см, а потім верхній шар з дрібнозернистого асфальтобетону – 5 см» – розповів Павло Цубер. 

Тетяна Вергун 178 просмотров