Мурали Рубіжного

Мурали Рубіжного

На Луганщині художники прикрашають будівлі та транспортні зупинки яскравими муралами. Не залишилось без уваги і місто Рубіжне.

Одна з ініціаторів проєкту зі створення муралів Оксана Луньова, розповіла що зупинки реалізовували в комунікації влади, громадськості та ЗМІ. Ідея була в тому, щоб яскраві кольори привертали увагу до муралу на якому знаходиться QR-код, через який усі мешканці можуть ознайомитися з Резолюцією Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки. Мир. Безпека".
Активістка додала, що дуже багато жінок і дітей страждають від домашнього насильства. Через мурал до людей намагаються донести про їх права та можливості, бо кожна людина попри стать, вік або віросповідання має однакові права.


Інший мурал було випадково намальовано у рамках фестивалю "Кольоровий вхід". Лось серед космосу у якого на рогах розмістилося ціле місто. Картина намальована за ескізом художника Армена Григорова. Спочатку стінопис планували зробити на стіні школи, але не отримали підтримку від чиновників. Проєкт реалізовували за кошти донорів, тому не стали чекати й знайшли місце на будівлі одного з приватних закладів.
Замість лося, на стіні школі з’явився малюнок за авторством восьмикласниці Марії Овчаренко. Головною думкою цієї роботи є захист дітей усієї планети. Їй хотілось показати що дітям потрібна турбота і кожна дитина може довіряти дорослим.
Ще один стінопис Рубіжного знаходиться в 7 мікрорайоні. Це класичний український краєвид - поле соняхів, синє небо та яскраве сонце. Ані місцеві, ані знавці муралів не знають хто намалював цей стінопис.

 

Схожі статті:

Новини й коментаріЛікар з Рубіжного Ольга Мартиненко стала лауреатом нагороди «Світло Справедливості»

Діяльність організаціїГотуємо інформацію про стріт-арт Луганщини

Новини й коментаріАктивісти співпрацюють з бібліотеками у правовій освіті

Тетяна Вергун 221 просмотр