На Луганщині буде реалізовано проект з адаптації військовослужбовців

На Луганщині буде реалізовано проект з адаптації військовослужбовців

В Луганській області буде реалізовано проект «Норвегія-Україна» з адаптації військовослужбовців. Про це повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації.

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська взяла участь у засіданні «круглого столу» щодо початку реалізації проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) у Луганській області.

В режимі відеоконференції учасники обговорили важливість професійної та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Луганській області. За словами Катерини Безгинської, в області дуже велика кількість ветеранів війни, з яких майже десять тисяч ветеранів АТО/ООС, з них майже 1800 – жінки і дві тисячі осіб, які мають інвалідність. «Для нас дуже важливі такі проекти, щоб вразливі категорії населення адаптувалися як в соціальному чи правовому напрямку, так і в професійному, та змогли повернутися в мирне життя», – сказала вона.

Зазначимо, що цей проєкт буде реалізовано на Луганщині на базі Східноукраїнського Національного університету імені Володимира Даля, який є одним з найкращих в області.

«Бажаю успіху та дякую усім причетним. Обласна державна адміністрація завжди підтримувала і буде підтримувати проєкти, які націлені на забезпечення вразливих категорій населення. Вся допомога, яка необхідна буде від нас, буде надана університету. Сподіваюся, що проєкт буде вдало реалізовано на Луганщині», – наголосила Катерина Безгинська.

Зазначимо, метою проєкту є професійна і соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх сімей і сімей загиблих. У ході соціальної адаптації учасники проєкту отримають допомогу у правовій, психологічній адаптації, а також сприяння в працевлаштуванні та організації власного бізнесу. Це завдання вирішують громадські організації, фонди, державні установи, місцева адміністрація та підприємства малого бізнесу. Координатор в Україні - Міжнародний фонд соціальної адаптації. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів. З початку реалізації проєкту в Україні в ньому було задіяно 39 міст та понад 20 вищих навчальних закладів.

У засіданні «круглого столу» взяли участь представники університету та громадської організації, що виконують проєкт в області, Мінветеранів, територіальних громад регіону, Міжнародного фонду соціальної адаптації та посольства Норвегії.

Схожі статті:

Новини й коментаріПослуги Он-лайн будинку юстиції допоможуть у визначенні найменування ГО

Діяльність організаціїСтуденти в гостях у журналістів

Діяльність організаціїЛуганский пресс-клуб возобновил встречи журналистов

Тетяна Вергун 163 просмотра