На Луганщині досліділи якість комунікацій між владою та громадськістю

На Луганщині досліділи якість комунікацій між владою та громадськістю

На Луганщині впроваджено проєкт «Локальна демократія в кризових умовах. Вимір Луганщини», який реалізується Громадською організацією Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець». Цей проєкт реалізується в рамках ширшого проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

В межах проєкту проводилось комплексне дослідження якості інформування та комунікацій між органами місцевого самоврядування/військово-цивільними адміністраціями та громадськістю у 12 громадах Луганщини у форматі моніторингу сайтів ОМС та надання інформаційних запитів, також були проведені глибинні інтерв’ю з представниками влади та громадськості у кожній громаді та он-лайн опитування мешканців громад. В рамках даного дослідження було проаналізовано чотири рівні взаємодії з громадськістю: інформування — консультації — діалог — партнерство та напрацьовано рекомендації.

За наявністю та якістю змісту стратегічних та регламентуючих документів щодо комунікації ОМС/ВЦА лідирують Новопсковька, Старобільська та Лисичанські громади.

При дослідженні сайтів ОМС/ВЦА за напрямком «Інформування» найкращі результати продемонстрували Старобільська, Новопсковська та Лисичанська громади. Результати дослідження продемонстрували високий рівень комунікації ОМС Старобільської та Щастинської громад на рівні взаємодії «Консультації». За напрямком «Діалог» свою спроможність до комунікації в цьому форматі підтвердили лише органи місцевого самоврядування Попаснянської та Старобільської громад. А лідером рейтингу за напрямком «Партнерство» також виявилась Попаснянська громада.

Найбільш ефективними в частині налагодження комунікацій в період карантинних обмежень, пов’язаних з запобіганням розповсюдженню коронавірусної інфекцій COVID-19 стали ВЦА Лисичанської громади та Старобільська міська рада.

Аналіз результатів дослідження показав, що в громадах, які взяли участь в дослідженні всі зацікавлені сторони визнають потребу налагодження ефективної комунікації органів влади з громадськістю. Необхідність такої взаємодії усвідомлюється як на рівні ОМС/ВЦА так і на рівні інститутів громадянського суспільства. За підсумками дослідження були розроблені як узагальнені рекомендації, що стосуються комунікаційної політики всіх громад, так і окремі рекомендації, що будуть надані керівництву ОМС/ВЦА кожної з громад, що взяли участь в дослідженні.

Зі змістом аналітичного звіту можна ознайомитись за посиланням.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО КМЦ «Сіверський Донець» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Схожі статті:

Новини й коментаріАктивісти співпрацюють з бібліотеками у правовій освіті

Новини й коментаріПослуги Он-лайн будинку юстиції допоможуть у визначенні найменування ГО

Діяльність організаціїКонкурс для журналістів-початківців "Змінимо країну разом"

Тетяна Вергун 168 просмотров