Пожежа на Луганщині

Пожежа на Луганщині

Луганщина потерпає від наймасштабнішої в історії регіону пожежи. Вогнем знищено більш 10 гектарів території, домівки декількох населених пунктів. Горять ліси, вогонь діставався навіть околиць обласного центру — Сєвєродонецька.

 

Перші осередки вогню виникли напередодні поблизу селищ Муратово і Трьохізбенка. Попередньо - загорілася суха трава і лісова підстилка. За ніч вогонь поширився майже 10 тисяч гектарів, впритул підійшов до Сєверодонецька.

 

У цей день на області зберігалися небезпечні метеорологічні явища ІІ рівня. Це посилення південно-східного вітру 15-20 м/с., місцями пориви 25 м/с., пилова буря. (II рівень небезпечності, помаранчевий). Унаслідок сильного вітру були пошкоджені лінії електропередачі. Станом на 12:00 знеструмлено 176 ТП (трансформаторних підстанцій), без світла перебували, за даними “ЛЕО”, 10616 споживачів області, 16 населених пунктів знеструмлено повністю та 13 частково. Енергетики у посиленому режимі вели аварійно-відновлювальні роботи, але сильні пориви вітру, та дерева, що падають на лінії енергопостачання, були поміхою. Аварійно-відновлювальні роботи велися у Сєвєродонецькому, Щастинському, Станично-Луганському, Старобільському, Лисичанському, Сватівському, Біловодському, Новопсковському, Рубіжанському РЕМ.

 

Пожежі виникли в декількох населених пунктах Новоайдарського району виникли пожежі.
Станом на 16.00 в смт Новоайдар та селі Бахмутівка пожежі було ліквідовано. Біля села Смолянинове пожежу локалізовано. Біля сіл Трьохізбенка, Кряківка, Оріхово-Донецьке ситуація із гасінням пожежі була ускладнена через сильний поривчастий вітер.
У Кряківці згоріли два житлові та один не житловий  будинок, пошкоджені господарські споруди у 10 домогосподарствах.
У селі Муратово Новоайдарського району розгорнули Штаб з ліквідації пожеж.  Загалом до гасіння пожеж залучили від ДСНС 22 одиниці техніки і 107 людей особливого складу, лісомисливського господарства – 12 одиниць техніки і 46 людей, ЗСУ – 4 одиниці техніки і 30 людей особливого складу, також залучено техніку агропромислових підприємств.

 

Станом на 16 год. 50 хв., на території Луганської області основні зусилля у гасінні лісових пожеж зосереджені у Новоайдарському, Старобільському та Станично-Луганському районах.

Одночасні пожежі лісового масиву на загальній площі близько 50 га в районі с. Кряківка та с. Трьохізбенка Новоайдарського району, на загальній площі близько 10 га в районі с. Малинове, с. Піщане та с. Артема Станично-Луганського району, пожежа лісового масиву на загальній площі близько 8 га між с. Половинкине та с. Байдівка Старобільського району.
Гасіння пожеж ускладнив сильний поривчастий вітер швидкістю більш 20 м/с.

 

30 вересня, близько 20.00 через триваючі пожеж в Луганській області, на ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» виникла надзвичайна ситуація: на території цеху нейтралізації та очищення промислових стічних вод загорілися трава, кущі і дерева. Аварійно-рятувальні служби підприємства оперативно прибули на місце пожежі і протягом декількох годин погасили пожежу. За словами Олега Арестархова, на підприємстві створено і працює оперативний штаб, який контролює ситуацію, пов'язану з пожежами в Луганській області. Крім того, для посилення безпеки організовано цілодобове чергування персоналу, проведена додаткова перевірка всієї необхідної для пожежогасіння техніки та інструктаж персоналу з техніки безпеки.

 

Голова Луганської обласної державної адміністрації — керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що на 30 вересня на Луганщині зафіксовано 85 пожеж, з них ліквідовано - 42. Для надання допомоги сформовано обласний оперативний штаб із надання допомоги постраждалим внаслідок пожеж. На місці працюють рятувальники ГУ ДСНС, зокрема, у Кряківці, Трьохізбенці, Муратовому та Капітановому Новоайдарського району, селах Артема та Нижньотепле Станично-Луганського району, Половинкине Старобільського району. На допомогу рятувальникам Луганщини прийшли колеги з Харківської та Донецької областей, які надали 35 одиниць техніки та особовий склад.
Для всіх постраждалих та всіх бажаючих надати допомогу у ліквідації наслідків пожежі цілодобово працює штаб за телефоном: 095-910-19-20.

 

Станом на 07 годину ранку 1 жовтня 2020 року у Луганській області зафіксовано 146 пожеж, з них ліквідовано - 82, продовжується гасіння — 64. Найбільше постраждали населені пункти Новоайдарського району: с.Муратове, де вогнем пошкоджено 26 приватних будинків, с.Кряківка – пошкоджено 5 будинків (з них 2 житлових), с.Трьохізбенка - 2 будинки. Із с. Муратове евакуйовано 35 людей. Дорослі тимчасово розміщені у школі  смт.Новойдар, а діти – у місцевій лікарні. У Станично-Луганському районі поблизу селищ Вільхове, Лобочево та Геєвка лісова пожежа охопила понад 200 га, ще у трьох місцях відбулося загоряння очерету та сухої рослинності. Внаслідок чого у  с. Артема, вогнем пошкоджено 3 нежитлових будинки та 3 господарчі споруди, с. Болотене – 1 житловий будинок та 3 нежитлових, у с. Кондрашівка споруди не постраждали. Поблизу с. Половинкине Старобільського району зафіксовані 3 осередки  загоряння хвойної підстилки з переходом у верхову пожежу. Житловий фонд не постраждав.
Пожежа росповсюджувалась у напрямку м. Сєвєродонецька. Зокрема уночі, внаслідок  верхової пожежі у с. Вороново відбулись горіння на 4 вулицях. У селищах Сиротине та Осколонівка верхова пожежа перекинулась на  житлові будинки. Евакуйовано та тимчасово розміщено у школах м. Сєвєродонецька близько 85 осіб.
Гасіння пожежі ускладнив сильний вітер швидкістю більш 20 метрів за секунду з поривами, не стійких напрямків.
До гасіння задіяно від ДСНС: ГУ ДСНС у Луганській області 37 одиниць техніки та 181 людина особового складу. ГУ ДСНС у Харківській області 10 одиниць техніки та 52 людини особового складу. ГУ ДСНС у Донецькій області 10 одиниць техніки та 55 людей особового складу. ГУ ДСНС у Дніпропетровській області 10 одиниць техніки та 49 людини особового складу. ГУ ДСНС у Полтавській області 5 одиниць техніки та 26 людей особового складу.
Від ГУ Національної поліції у Луганській області 22 одиниці техніки та 500 чоловік особового складу.
Від ЗСУ 14 одиниці техніки та 148 чоловік особового складу.
Від лісового господарства 56 одиниць техніки та 60 людей особового складу.
Всього до гасіння пожеж залучено 1 229 людей особового складу та 204 одиниці техніки.

 

У зв'язку з необхідністю евакуації жителів селищ, які постраждали від пожеж, прийнято рішення призупинити навчальний процес 1 жовтня у сєвєродонецьких школах.

 

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 1 жовтня, розглянуто питання щодо надзвичайної ситуації у Луганській області, пов'язаної з лісовою пожежею. Серед іншого, Луганській облдержадміністрації комісією доручено підготувати обґрунтування та розрахунки для здійснення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Мінекономіки разом з Мінфіном, Мінрегіоном, Мін’юстом та ДСНС на основі цих даних мають подати Кабінетові Міністрів проект розпорядження щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для здійснення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, у тому числі надання матеріальної допомоги родичам загиблих та постраждалому населенню.
У селищі Сиротине, що поблизу Сєвєродонецька, розгорнуто пересувний пункт управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України. До Луганської області прибула оперативна урядова група. Зокрема, керівництво ліквідацією наслідків масштабних пожеж на Луганщині, координацію сил і засобів, задіяних безпосередньо у рятувальних заходах, буде здійснювати голова ДСНС Микола Чечоткін.
Слід відзначити, що станом на 10 годину продовжилося гасіння 64 осередків пожеж.
Критична ситуація склалася у Станично-Луганському районі, де полум’я наблизилося до КПВВ «Станиця Луганська». За рішенням командування операції Об’єднаних сил з 11.30 1 жовтня призупинено роботу пункту пропуску до ліквідації загрози життю та здоров’ю людей.

Пункти збору гуманітарної допомоги для евакуйованих та постраждалих від пожежі, розгорнуті в Сєвєродонецьку.

Одяг для дорослих та дітей, предмети гігієни, продукти харчування тривалого зберігання, інші речі першої необхідності можна приносити за адресами:
- Координаційний центр зі збору гуманітарної допомоги - м.Сєвєродонецьк, вул..Сметаніна, 5А, КДЮСШ 2
 контактний телефон: 050 641 41 01 – директор КДЮСШ 2 Андрій Фурман;
- смт.Сиротине, Сиротинська селищна рада, вул. Шкільна, 34
контактний телефон: 099 005 78 73 – співробітник ДСНС Ігор;
- с.Воронове, вул. Дружби, 6, контактний телефон: 050 22 77 986 – Марина Мірошниченко
- с.Метьолкіне, магазин «Хуторок», вул.Першотравнева, 1, контактний телефон: 095 255 02 75 – начальник відділу цивільного захисту, охорони праці та екологічної безпеки ВЦА м.Сєвєродонецьк Антон Потанін
Постраждалим внаслідок пожежі та рятівникам у селищах організовано гаряче харчування.
Звернення на відшкодування збитків надавати у зазначені пункти збору гуманітарної допомоги. Зразки заяв можна взяти у пункті

 

Схожі статті:

Новини й коментаріПослуги Он-лайн будинку юстиції допоможуть у визначенні найменування ГО

Діяльність організаціїСтуденти в гостях у журналістів

Діяльність організаціїЛуганский пресс-клуб возобновил встречи журналистов