Продовжується капремонт дороги на маршруті Старобільськ – Новоайдар

Продовжується капремонт дороги на маршруті Старобільськ – Новоайдар

Служба автомобільних доріг у Луганській області постійно інформує про хід відновлення дорожньої інфраструктури Луганщини в рамках проєкту #Велике_Будівництво.
Набирає потужності  та обертів поточний середній ремонт на дорозі Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк, від Старобільська до Новоайдару.  По факту, ведуться роботи двох ділянках на дорозі Н-21, загальна протяжність більш ніж 40 кілометрів. 

Дорога проходить через населені пункти  Старобільськ, Половинкине, Байдівка, Шульгинка, Штормове, Переможне, Денижникове, Новоайдар.

Роботи виконують два підрядники – ТОВ «Ростдорстрой»  та ТОВ «Автомагістраль-Південь», у кожного по 20 кілометрів дороги.   

У Новоайдарському районі, поблизу смт Новоайдар працює  ТОВ «Автомагістраль-Південь». У Старобільську працюють дорожники – ТОВ «Ростдорстрой».  Замовник робіт – Служба автомобільних доріг у Луганській області.

Дорога Н-21 –  одна з проблемних на Луганщині.  На деяких ділянках на маршруті від Старобільська до Новоайдару,  дорожнє покриття  абсолютно зношене, а пересуватися по такій дорозі було небезпечно.  

Місцеві мешканці неодноразово зверталися до місцевої влади, до керівництва Луганської ОДА та до Служби автомобільних доріг у Луганській області з приводу ремонту маршруту Старобільськ – Новоайдар. 
З кінця серпня ТОВ «Ростдорстрой» веде роботи  з початку дороги в Старобільську на ділянці 20 км (км 0 +000 – км 20 +000). 

Зараз дорожні бригади  проводять фрезерування зношеного дорожнього покриття. Далі проведуть роботи по розширенню дорожнього полотна до 8 м (зараз ширина дороги 7 метрів); проведуть заміну основи дорожнього одягу, а саме: виконають посилення основи з щебенево-піщаної суміші, укріпленої цементом;  влаштують два шари асфальтобетонного покриття; виконають зміцнення узбіч з ЩПС та асфальтогранулята; влаштують тротуари, з’їзди та зупинки;  проведуть монтаж прикрайкового лотків і водоскидів. Завершальним етапом стане нанесення дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків та бар’єрного огородження. У ТОВ «Ростдорстрой» запевняють, що для того, щоб вже цієї осені закінчити основні ремонті роботи на дорозі,  роботи планують проводити в дві зміни. 

Нагадаємо, під час відновлення маршруту від Станиці Луганської до Сєвєродонецька, дорожники ТОВ «Ростдорстрой» працювали  на 32-кілометровій ділянці Н-21 (км 39 + 960 – км 71 + 960 – від Щастя до Новоайдару). Група компаній RDS вже завершила основні роботи і зараз наноситься дорожня розмітка, монтуються дорожні знаки.

Зараз ТОВ «Автомагістраль-Південь» проводить поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк, на ділянці км 20+000 – км 39+960 у Луганській області.

Під час будівництва дороги від Станиці Луганської до Сєвєродонецька, ТОВ «Автомагістраль-Південь» проводила  ремонт на дорозі  Т-13-06 на ділянці км 7+400 – км 44+960 (Новоайдар – Сєвєродонецьк – загалом 37 км). Тут закінчуються останні роботи з організації дорожнього руху. 

Ремонтна ділянка автодороги Н-21, на якій працює ТОВ «Автомагістраль-Південь», розташована між селом Штормове та селищем Новоайдар. 

Внаслідок того, що останні вісім років на цьому відрізку автошляху не проводилось необхідних ремонтних робіт при значній інтенсивності руху великовантажного транспорту, дорожнє покриття перебуває в незадовільному стані та потребує повного відновлення. 

Відтак ремонт ділянки передбачає значний комплекс відновлювальних робіт: поширення дорожнього одягу, фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття, влаштування посиленої дорожньої основи із щебенево-піщаної суміші, укріпленої цементом, та двошарового покриття із крупнозернистого асфальтобетону товщиною 10 см і щебенево-мастикового асфальтобетону товщиною 5 см.

Проєктом поточного середнього ремонту дороги також передбачено влаштування тротуарів та зовнішнього освітлення у населених пунктах, через які проходить траса, відновлення залізобетонних водопропускних труб, влаштування з’їздів та примикань, автобусних зупинок, бар’єрного огородження, дорожніх знаків, сигнальних стовпчиків та нанесення дорожньої розмітки. 

Придорожню смугу розчищають  від чагарників та дрібнолісся. На перших трьох кілометрах траси  дорожні бригади ТОВ «Автомагістраль-Південь» вже відфрезерували зношене покриття. Ведуться роботи з поширення та влаштування посиленої дорожньої основи.  

ТОВ «Автомагістраль-Південь» запевнює, що завершить комплекс робіт з відновлення дорожнього покриття на всій протяжності ділянки  наприкінці поточного року. 

Більш докладніше про хід ремонту, який проводить ТОВ «Автомагістраль-Південь» – читайте у наших наступних повідомленнях.

Варто зазначити, що під час проведення робіт, дорога Н-21 не перекрита, роботи ведуться по одній стороні. 
Втім, такі ускладнення у русі потребують особливої уваги з боку водіїв, дотримання швидкісного режиму.  

Місця проведення робіт огороджені, техніка безпеки суворо дотримується, люди працюють у спецодязі, організовано реверсний рух, встановлені знаки та огорожа, працює світлофор.

Хід проведення робіт, дотримання технологичного циклу знаходилися під щоденним контролем спеціалістів Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Нагадаємо, на початку 2020 року план Служби автомобільних доріг у Луганській області складав 193 км. Фактично, на сьогодні 133 км доріг – вже відремонтовані. Вже розпочалися, або розпочинаються найближчими днями роботи ще на 210 кілометрах доріг. За амбітним планом Укравтодору в Луганській області буде відремонтовано та побудовано 343 км доріг.

Інформація прес-служби Служби автомобільних доріг у Луганській області

Тетяна Вергун 110 просмотров