У Гірському відбулася презентація проекту з правової допомоги

У Гірському відбулася презентація проекту з правової допомоги

02 вересня відбувся круглий стіл з презентації проєкту  «Інтеграція безоплатної правової допомоги в Гірську об’єднану територіальну громаду». Захід об’єднав представників місцевого самоврядування, медіа, активістів.

Мета проєкту – наблизити безоплатну правову допомогу до населення Гірської ОТГ через створення комунікацій з Сєвєродонецьким місцевим центром з надання безплатної правової допомоги та запровадити процес вирішення питань в Гірській громаді через правовий механізм.

В ході круглого столу обговорено основні заходи, заплановані робочою групою проєкту. «По-перше, для визначення правових запитів в сільських громадах потрібно провести соцопитування. Для цього ми розробили анкету та опитати 400 респондентів, - зазначив Ігор Орел, керівник проєкту, - По-друге, запустити в роботу презентаційні мобільних приймальні у 7 населених пунктах територіальної громади»”.

Школа параюристів, запланована в межах проєкту, проведе тренінги/вебінари для посадових осіб місцевого самоврядування за темами «Нотаріальні дії в сільраді», «Майнові питання», «Спадщина», «Земельні питання». «Для нашої місцевості земельні питання дуже важливі на сьогодні, - зазначила учасник круглого столу Тетяна Гусєва, начальник відділу «Гірське бюро правової допомоги» Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, - тому тренінг з цієї теми зацікавить як представників місцевого самоврядування, так і підприємців, і громадськість».

В межах проєкту працюватиме дистанційна правова приймальня, де консультації проходитимуть через скайп, електронну пошту, телефонну гарячу лінію. На основі проведення усіх зустрічей з правових питань, анкетування та консультацій буде складено бюлетень «Безоплатна правова допомога в Гірській ОТГ», до якого увійдуть найбільш розповсюджені правові питання та відповіді юристів, як їх вирішувати.

А для залучення молоді у напрямку підвищення правової грамотності планується проведення тренінгів «Права молоді і поліція». Вважаючи карантинні обмеження, поки вирішується питання, у який час, та в якій формі провести ці заходи.

Слідкувати з роботою проєкту можна на сторінці організації «Правова допомога ГО Вибір» у соцмережі Facebook за посиланням - https://www.facebook.com/vybirngo/

Захід організовано ГО «Вибір» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

 

 

Схожі статті:

Новини й коментаріУ Станиці Луганській працює Консультаційне бюро для допомоги громадянам

Новини й коментаріУ місті Щастя відкрився Юридичний офіс правової та консультаційної допомоги громадянам

Новини й коментаріУ Новоайдарі працює Консультаційне бюро для надання безоплатної правової та психологічної допомоги

Тетяна Вергун 221 просмотр