4 серпня відбувся ознайомчий візит з керівником Новопсковської об’єднаної громади

4 серпня відбувся ознайомчий візит з керівником Новопсковської об’єднаної  громади

Василь Чорний розповів про новий напрямок роботи ПРООН щодо підвищення обізнаності громадян, завдань поліції, питань громадської безпеки. Відмітив, що Новопсковська громада може бути відібрана “пілотом” ПРООН та завдяки цьому можна буде більше уваги приділити питанням створення координаційних механізмів, навчання, поінформування щодо повноважень та законодавства, втіленню конкретних ідей мікропроектів для покращення громадської безпеки через включення їх у місцеві стратегії та програми розвитку на засадах партнерства громади, влади та ПРООН.

Вадим Гаєв, голова Новопсковської об’єднаної громади, розповів про те, що зроблено та ще в планах щодо її розвитку. Особливу увагу приділив проблемам, які були виявлені при призначенні його головою (робота комунальних підприємств, прийняття справ від громад, що приєднались та ін.). Зараз розробляється Стратегія розвитку громади та є сподівання, що робота буде організована більш системно та за пріоритетними напрямками. Особливу увагу приділив тому що територія заслуговує на розвиток туризму за наявністю гарної природи, річок та озер, сірководневих джерел, місць для відпочинку, які вже покращуються. Розповів про вивчення досвіду Польщі та інших населених пунктів України, про користь від навчальних візитів, під час яких завжди є щось нове та з’являються цікаві контакти, а за підсумками з’являються нові ідеї та поштовхи робити далі цікаве та корисне. Розповів про те, що потрібно рахувати ретельно та навів приклади неефективної роботи комунальних господарств та їх реформування, переведення на енергозберігаючі технології.

дитячий майданчикЗазначив, що більшість людей непоінформована про різні можливості, мало їздить та навчається, потім не хоче втілювати в життя інновації та хоче жити “ по-старому ”. Розповів про те, чого ніколи в громаді не було, а тепер відбудеться: освітлення на сонячних батареях (завдяки ПРООН, проект МРГ), утеплення фасадів дитячих садків та шкіл (запровадженно на двох об’єктах ПРООН/МРГ та буде продовжено за рахунок бюджетних коштів на всіх об’єктах), байкфест (фестиваль байкерів у вигляді акції по соціальній єдності з громадою та контролюючими органами з виставою ретромобілей, планується 20 серпня), фестиваль меду (планується на вересень), облаштування скверу “Айдар” (вже є сучасні дитячі майданчики з тренажерами, облуштування відеокамерами з відеотрансляцією на сайті громади), є сторінка громади в Фейсбуці для оперативного поінфомування, в планах утановка містків через річку та у зонах відпочинку, облаштування спеціальних місць під літні палаточні табори).

Але розповів і про багато проблем та зазначив на тому, що заважає розвиватися та працювати ефективно. Наприклад, люди вже активніші, гуртуються, але непоінформовані про компетенції та повноваження органу місцевого самоврядування, як наслідок, в селищній раді багато звернень та пропозицій не зовсім компетентних й не маючих шансів до впровадження, а іноді і абсуртних (навів приклад зі скаргами щодо перевезення дітей до школи, що зрештою призвело до того, що діти тепер вимушені ходити що школи пішки замість зручного пересування на приватному транспорті), громадяни за звичкою ще ходять жалітися до райдержадмністрації теж з непорозуміння різноманітних питань та незнання куди з яким питанням можна звернутись. Зауважив на потребі вести діалог з представниками бізнесу, які теж не досвідчені в питаннях місцевого управління та повноважень орагнів місцевого самоврядування. Та якщо підвищити рівень взаємопоінформування та компетенцій, то й було б простіше шукати та вирішувати деякі складнощі. Зазначив також на проблему управлінських кадрів, навів приклад існування вакансій, вже багато місяців, на посаду спеціаліста по земельним відносинам та питанням комунальної власності з гідним рівнем заробітної плати.

Огляд ліхтарівПісля зустрічі виїхали оглянути центр громади та приємно було побачити паркову зону, що облаштовується та стовпи вуличного освітлення із сонячними батареями впродовж найближчої громади с. Осинове, що входить до складу об’єднаної Новопсковської селищної громади та практично поєднана з центральним смт. Новопсков.

За підсумками візиту зробили висновок, що молода об’єднана громада потребує будь-якої допомоги та буде рада більш тісно співпрацювати з ПРООН за напрямками верховенства права, громадської безпеки та покращення поінформованості та координації щодо правової допомоги. Наступна зустріч в громаді відбудеться вже в широкому колі, у вигляді детальної презентації з обговореннями.

Тетяна Вергун 331 просмотр