Концепція безпечного суспільства лягла в основу Стратегії розвитку Луганської області, - аналітик ПРООН

Концепція безпечного суспільства лягла в основу Стратегії розвитку Луганської області, - аналітик ПРООН

На зустрічі, що відбулась в облдержадміністрації 3 серпня, обговорили питання роботи ПРООН за напрямками: верховенство права, безпека, права людини. На зустрічі були присутні представники прокуратури, поліції, юстиції, члени Робочої групи по актуалізації Стратегії області з питань безпеки та побудови миру, обласного антикорупційного комітету.

Заступник губернатора Юрій Клименко відмітив, що зараз правоохоронні органи та громадські організації області тісно співпрацюють та зацікавлені в питанні забезпечення верховенства права. Функціонально служби багато уваги приділяють громадським діячам задля вирішення проблем громад спільними зусиллями, так, наприклад, для запобігання проявам корупції був створений та розпочав діяти Антикорупційний комітет, як дорадчо-консультативний орган при Луганській ОДА, але який очолює громадський діяч – правозахисник Павло Лисянській. До складу цього комітету входять й інші представники громадських об’єднань (ГО “Східна правозахисна група”, “Трудовий контроль”, “Агентство стійкого розвитку Луганського регіону” та ін.), а також представник ПРООН (радник Ганна Борова). У теперішній час Комітет знайшов підтримку на підвищення ефективності своєї роботи у Міжародного Фонду “Відродження”. Є надія, що саме цей Комітет дозволить підвищити антикорупційну культуру населення, та стане дієвим механізмом попередження корупції через широку просвітницьку діяльність щодо змін законодавства та реформ, відкритих онлайн-можливостей та ресурсів в цій сфері.

Василь Чорний, аналітик ПРООН, прокоментував процес підготовки Стратегії розвитку Луганської області до 2020 року, та зауважив на концепції  безпечного суспільства. Наголосив на національних тенденціях реформ у відповідних сферах та загального завдання щодо їх практичного виконання на місцях. Було зауважено на тому факті, що ООН взяла відповідний курс в Україні у 2014 році, саме після подій 2014 року, коли від держави поступив запит на верховенство права та підвищення громадянської безпеки для збільшення рівня доступу до правосуддя, первинних та вторинних юридичних послуг, підвищення рівня спіробітників організацій громадянського суспільства та громад у реформуванні концепції роботи Національної поліції за принципом “взаємодія на основі партнерства”. Суть нових підходів у тому, що контролюючі органи відходять від фіксації фактів до створення координаційних механізмів взаємодії з громадами на місцевому рівні. Як було зазначено: “Є питання креміногенні, але є питання і прямого впливу на попередження та недопущення креміногенних ситуацій по факту”.

Наприкінці, як зазначив Василь Чорний, ПРООН буде приділяти увагу питанням підвищення обізнаності громадян, завданням поліції, питанням безпеки, але на місцевому рівні “пілотами” будуть тільки об’єднані громади. В цих громадах увага буде приділятися питанням створення координаційних механізмів, навчанням та виконанням й кращого проінформування щодо повноважень та законодавства вцілому. Наприклад, через прості питання такі як “Що може, а що не може прокуратура?” та інші. Бо як показує спілкування з людьми в громадах – вони про це не знають. Люди також не знають про звітування поліції, наприклад, про підходи нового законодавства (наприклад щодо ст.11, яка дозволяє впливати на начальника поліції) та ін. Важливим був відмічен аспект впливу Стратегії розвитку на Стратегію коммунікаційну, на ті меседжі які виходять до людей та формують позитивний інформаційний фон.

 

Джерело: Луганський обласний ресурсний центр розвитку громад

Тетяна Вергун 322 просмотра