Луганська ОДТРК виграла суд у податкової

Луганська ОДТРК виграла суд у податкової

5 серпня Северодонецький окружний адміністративний суд на судовому засіданні ухвалив рішення на користь Луганської ОДТРК і визнав незаконним нарахований борг у розмірі 543 тисячі гривень, який висунула до телерадіокомпанії Державна фіскальна служба України (ДФС). Це відкрило шлях Луганській телерадіокомпанії до припинення реєстрації як юридичної особи в статусі ОДТРК.
 

Генеральний директор Луганської обласної телекомпанії  (ЛОТ) Андрій Шаповалов розповів сайту «Cуспільне мовлення», що про борг стало відомо на останній стадії ліквідації юридичної особи, коли документи були подані реєстратору.

«Ми про цей борг почули, коли подавали останні документи реєстратору про  ліквідацію підприємства. Саме тоді виникло заперечення від ДФС у зв’язку з існуванням боргу в розмірі 543 тисячі гривень. Туди входять штрафні санкції за несвоєчасну сплату Єдиного соціального внеску (ЄСВ) та пеня. Штраф було накладено за невчасні виплати з Єдиного соціального внеску у 2014 році, коли компанія була захоплена і не працювала. Ми робили звірення наприкінці минулого року і тоді цього боргу не було», –  каже Андрій Шаповалов.

Генеральний директор ЛОТ зазначає, що підприємство було зареєстроване в Луганській міській податковій. В липні 2014 року терористи захопили будівлю державної телерадіокомпанії на території Луганська. Телерадіокомпанія фактично змушена була припинити свою діяльність. ЛОТ відновила мовлення з Северодонецька  в квітні 2015 року.  «З Луганської міської податкової ми перейшли до обласної, тоді –  до Северодонецької міської податкової за місцем реєстрації. Цей борг при переході загубився. Звичайно, заробітна плата не виплачувалася з липня по грудень 2014 року. У грудні у зв’язку з вимушеним простоєм дві третини зарплати людям було виплачено. Оскільки це було з затримкою на півроку, програма ДФС автоматично нарахувала штрафні санкції. Ми не могли погодитися з наявністю боргу більше півмільйона. Єдиним рішенням був судовий позов. Це, відповідно, призупинило ліквідацію юридичної особи», – пояснює пан Шаповалов.

Закон від 02.09.2014 № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» забороняє нараховування штрафних санкцій підприємствам-переселенцям. «Це не з нашої вини виникло. Нам, як підприємству-переселенцю, незаконно нарахували борг. На жаль, бюрократичні процедури не передбачають без рішення суду визнати нарахування ДФС недійсними. Суд має визнати, що ДФС зробила неправочинну дію і нарахувала борг помилково», – пояснює пан Шаповалов.

За його словами, у ДФС телерадіокомпанії рекомендували визнати борг, а потім вже судитися  від імені  НТКУ. «Це було абсолютно неприйнятне для нас рішення. Ми подали до суду. Тоді мали зачекати місяць, поки призначили судове слухання. Ми були впевнені, що це не наш борг. Тим більше невірно були би визнавати півмільйона незаконного боргу. Зараз чекаємо 10 днів на апеляцію від ДФС. У служби є таке право згідно з законом. За попередньою інформацією, апеляції не буде. Після цього терміну ми подаємо документи на реєстрацію і ліквідуємо підприємство. Я вже боюся наврочити, коли це точно відбудеться. Адже для виникнення боргу не було ніяких передумов», – зізнається керівник ЛОТ.  

Нагадаємо,  зі всіх телерадіокомпаній юрособу мають припини Луганська, Севастопольська, Кримська ОДТРК та Національне радіо. Лише тоді завершиться перший етап створення Суспільного мовленя. Після скасування юросіб Держкомтелерадіо видасть наказ про перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ.

 

Джерело: MEDIASAPIENS

Тетяна Вергун 374 просмотра