Медіапроект луганських журналістів покликаний об`єднати земляків з різних частин країни

Медіапроект луганських журналістів покликаний об`єднати земляків з різних частин країни

Створити електронну газету для луганчан, головними завданнями якої є об`єктивне інформування та об`єднання земляків, має намір «Луганське земляцтво».

Для цього ініціюють конкурс серед журналістів – на найкращу назву, наповненість та оптимістичні журналістські матеріали про переселенців.

Про це представники Луганщини, зокрема, медійники, які виїхали з регіону і мешкають нині у Києві чи області, говорили під час зустрічі, що відбулася в Національній спілці журналістів України.

За словами голови «Луганського земляцтва» Вадима Горана, є гостра необхідність у обміні інформацією серед переселенців з Луганщини та людей, що лишилися в регіоні. Планується, що новостворена газета матиме адресний характер, а не буде просто інтернет-ЗМІ.

– Для створення газети важливо те, наскільки ми зможемо охопити людей і наскільки її зміст буде цікавий і на цій території, і на тій, – зазначив він.

Він закликав журналістів долучатися до співпраці насамперед тим, щоб у своїх матеріалах показувати позитивні приклади луганчан, які знайшли себе на новому місці. Адже дуже часто переселенців ЗМІ висвітлюють негативно.

– Крім цього, газета стане платформою, де можна буде обговорювати проблеми. А обмін думками багато значить. Адже одна з причин того, що відбувається на Сході, – цілеспрямована робота російських ЗМІ, коли вони нагнітали ситуацію, і непродумана позиція наших медіа. На сьогоднішній день головне – це об`єктивність. Бо правда може бути різною, а об`єктивність одна, – вважає пан Вадим.

Колишня головний редактор з м. Красний Луч, переселенка Наталія Маткасимова підтримує. Каже: Луганщина завжди була краєм талановитих та інтелектуальних людей. Тож хотілося б, аби конкурс журналістських матеріалів, який буде всеукраїнським, показав саме таких луганчан.

– У ЗМІ дуже багато стереотипів і кліше. Давайте стирати це тавро, розповідати про талановитих, розумних. Війна почалася з журналістів, і повинна журналістами закінчитися, – зазначила вона.

Журналістка з Луганщини Тетяна Савченко зауважує: актуальною є й ідея створення клубу журналістів. Адже потрібно спілкуватися не тільки на професійному, а й на людському рівні.

– У клубі ми зможемо зустрічатися як люди, а не як журналісти. Завдяки такому спілкуванню вдається уникнути багатьох помилок. Ми зможемо радитися, спільно шукати шляхи. Ми поставлені в дуже складні умови. Я не кажу про повернення до минулого життя, але потрібно відновлювати нове життя з людськими відносинами, – зазначила вона.

Журналіст «Радіо Свобода» Андрій Дігтяренко наголосив на необхідності об’єднання зусиль для допомоги тим, хто потрапив у полон, створенні групи юристів, групи переговірників. У тому числі, слід інформаційну кампанію також направити в це русло, каже він.

За словами видавця з Луганська Дмитра Кліманова, одне з завдань новоствореної Луганської регіональної організації НСЖУ – якраз створення у Сєвєродонецьку бази (прес-клубу) для журналістів, де колеги могли б поспілкуватися. Його в цьому підтримала присутня голова регіональної луганської організації Тетяна Вергун.

Також він звернув увагу на проблему безкарності.

– Більшість журналістів, які працювали в області на момент конфліктів, і опинилися на передовій, відчули на собі всі проблеми, відчули себе покинутими. Журналісти ідуть з професії, бо бояться за своє здоров`я і життя, вважають себе зрадженими. Гадаю, було б необхідно і створення певного страхового фонду, резервного фонду, завдяки якому можна було б допомагати колегам, – зазначив пан Дмитро.

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко закликав журналістів, які переїхали з Луганська, звертатися до Київської регіональної організації Спілки в разі потреби: скажімо, вступити в НСЖУ, поновити членський квиток тощо. Про готовність підтримати говорив і голова Київської організації НСЖУ Михайло Сорока.

– Я захоплююсь тим, що зібралося скільки колег-журналістів з Луганського краю. Це свідчить про те, що ви небайдужі до проблем. Звісно, ваша ідея дуже цікава. Скажу як газетяр, що нині створити газету, особливо паперову версію – це великі витрати. Дай Бог, щоб у вас ці кошти знайшлися. Але проект дійсно потрібен, бо на Луганщину, зокрема, на окуповану територію не можуть достукатися наші ЗМІ, навіть загальнодержавні газети туди не доходять, не проникає радіо та телебачення. А всі ми бачимо, як спотворилося уявлення про Україну за ці два роки. Тож будь який крок, який покликаний повідомляти правду, треба вітати, – зазначив Михайло Сорока.

Тетяна Вергун 283 просмотра