У Харкові проходить Медіа-день зі сталого місцевого розвитку

У Харкові проходить Медіа-день зі сталого місцевого розвитку

13 грудня 2016 року спільний Проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) проводить  Медіа-день зі сталого місцевого розвитку для представників обласних та міських ЗМІ  Харківської, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей. 

Представники Луганської регіональної організації НСЖУ взяли участь у заході.

Медіа-день Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» присвячено процесу та результатам мобілізації громад у малих містах України. Тематикою Медіа-дня стала співпраця міської влади та громад у реалізації спільних ініціатив для покращення умов життя людей на прикладі малих міст 4-х східних областей.

Під час Медіа-дня представлені останні досягнення та результати Компоненту з розвитку міст Проекту ЄС / ПРООН МРГ щодо надання допомоги громадам багатоквартирних будинків у створенні ОСББ, розвитку вже існуючих об’єднань, підготовці планів розвитку та отриманні грантів для реалізації власних мікро-проектів. У рамках заходу буде також проведений Медіа-тренінг щодо способів, підходів та важливості висвітлення в ЗМІ тематики місцевого розвитку та підвищення обізнаності населення через медіа щодо розвитку ОСББ.

Проект «Місцевий розвиток,  орієнтований на громаду» (МРГ) працює в усіх областях України з 2008 року. Третя фаза Проекту ЄС ПРООН МРГ впроваджується протягом 2014-2017 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро).  Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив у селах та містах України. Завдяки  покращенню  соціальної  інфраструктури підвищився рівень життя 5.6 млн. людей у понад 2000 сіл. Було реалізовано понад 3,800 місцевих ініціатив. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям громадян, обласної/районної/місцевої влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Новим компонентом Третьої  фази Проекту став компонент з розвитку міст, що охоплює 12 областей  (у тому числі Харківську, Дніпропетровську, Донецьку та Луганську) та 25 малих міст України.  У Харківській області – це Чугуїв та Мерефа; у Дніпропетровській – Павлоград і Нікополь; у Донецькій – Артемівськ, Мирноград, Добропілля;  у Луганській –  Рубіжне та Сєвєродонецьк. Компонент з розвитку міст Проекту ЄС ПРООН МРГ передбачає розвиток соціальної, економічної та інфраструктурної спроможності міських громад-партнерів Проекту, а також надання  фінансово-методологічної підтримки розвитку мережі ОСББ в містах- партнерах.

Більше інформації про Проект ЄС/ ПРООН МРГ можна знайти на офіційній веб-сторінці Проекту -  www.cba.org.ua, або на веб-сайті Програми розвитку ООН в Україні - www.undp.org.ua, та на сторінці у Фейсбук - http://www.facebook.com/UNDPUkraine. 

Проект фінансується Європейським Союзом

Європейський Союз складається з 28 країн-членів, які вирішили поетапно об’єднати разом свої інновації, ресурси і долі. Спільно, протягом 50- річного періоду розширення, вони побудували зону стабільності, демократії і поступального розвитку, підтримуючи культурну різноманітність, толерантність та індивідуальні свободи.

Проект співфінансується та впроваджується ПРООН

Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережою ООН в галузі розвитку, організацією, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку.

 

Тетяна Вергун 318 просмотров