В Лиман Донецької області завітала делегація з Кремінського району

В Лиман Донецької області завітала делегація з Кремінського району

22-23 серпня в м. Лиман Донецької області завітала делегація з Кремінського району в рамках візиту по обміну досвідом на тему: "ДІАЛОГ: СОЦІАЛЬНА ЄДНІСТЬ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ГРОМАД ЗА ПРИНЦИПОМ “ЗНИЗУ ДО ГОРИ”.

Кремінну представяли 15 осіб з числа представників органів влади, керівники комунальних закладів та бізнесу, журналісти а також та громадські активісти м. Кремінна, Сєвєродонецьк та Старобільська: ГО “Кремінська бізнес-асоціація», Невської, Михійлівської, Новокраснянської сільських рад Кремінського району, ГО “Наша громада”, затупник голови м. Кремінна, ГО “CFS_Толока”.

Мета заходу: обмін досвідом із організаціями, підприємствами та активістами м. Кремінна задля розбудови креативного потенціалу в аспекті формування концепцій міні-ініціатів активних груп громадян, спрямованих на вирішення спільних проблем територіальних громад, формування уяви про напрями розвитку соціальної згуртованості, примирення та діалогу, а також отримання навичок щодо оформлення проектів у вигляді проектних ініціатив за спеціальною формою для фінансування відповідно до правил закупівель Програми розвитку ООН.

Як і під час попередніх візов, перший день група парцювала з тренерами по тематиці візиту та розбиралась з підходами та термінами: згруртованість, соціальна єдність, діалоги та примирення.

В другий день візиту, 23 серпня, група відвідала низку об’єктів в місті Лиман та найближчих сіл з метою ознайомлення із найкращими практиками в галузі децентралізації та реалізації проектних ініціатив.

В Лиманській об’єднаній територіальній громаді, делегацію зустріли міський Голова Петро Цимідан, начальник віддул ЖКГ Олена Муравльова та відділу економічного розвитку та торгівлі Надія Авдєєнко, заступник голови Юлія Гамаюнова, та секретар міської ради Тетяна Каракуц.

Вони розповіли про досвід створення та становлення наразі найбільшої об’єднаної громади, специфіку виборчого процесу, успішний досвід співпраці управління громади із Офісом реформ. Більшість отриманої інформації викликала живий інтерес учасників візиту, зокрема, особливості організації мобільних офісів та специфіка врегулювання нотаріальних дій в нових умовах децентралізації.

Найбільший відгук знайшов візит групи до громадського ЦНАПу, який наразі функціонує та розвивається, зокрема, представники приймаючої громади розповіли про плани розширення території ЦНАПу та заплановане додаткове обладнання.

Наступним пунктом візиту стала зустріч із представниками громади с. Кривая Лука та знайомство з проектом «Туристичне село Кривая Лука».

Представники громади Яна Синиця та Леонід Довгий розповіли про досвід побудови соціальної згуртованості як всередині громади, так і між громадами завдяки реалізації одного з найперспективніших напрямів розвитку Донбасу – зеленого туризму. Учасники візиту із зацікавленістю отримали інформацію про те, як ВПО, що прибули до селища, зуміли організувати та мобілізувати громадськість на реалізацію значних проектів щодо очищення території міського пляжу, організації міроприємств з дитячого дозвілля тощо. Найбільшу зацікавленість викликав проект «Туристичне село Кривая Лука». В рамках цього проекту реалізується декілька напрямів одночасно, зокрема, зелений туризм, та найбільш популярний та перспективний фото-туризм. Завдяки подібному «ноу-хау» міських активістів інформація про селище розповсюджується значно ширше, адже фото-туристи – це, як зазвичай, професійні фотографи, які, повертаючись до своїх місць, популяризують красу та мальовничість Донбасу на виставках в реалі та в Інтернеті, пригортаючи всебічну увагу та спонукаючи нових мандрівників приєднатись до відвідування екзотичних зелених заповідників Донбасу, про які не обізнані навіть його мешканці. Гостям розповіли про плани щодо розвитку цієї ініціативи, серед яких проведення кулінарних та пригодних квестів в проекті “Територія пригод”, проведення антинаркотичної кампанії та створення туристичного кластеру у взаємодії із найближчими селами.

Досвідом функціонування у нових умовах децентралізації поделився голова селищної ради с. Дробишево — Віктор Тендітний. Розповідь про реалізовані в селі проекти також надала учасникам візиту натхнення щодо можливостей втілення власних ініціатив, зокрема в частині створення дитячих та юнацьких інтернет-центрів та спортивних кімнат.

Наприкінці візиту учасники відвідали ще одну реалізовану за підтримки ПРООН бізнес-ініціативу ВПО в регіоні – міні птахоферму. Досвід організації бізнесу із нуля та без досвіду роботи у тваринництві став значним живим підтвердженням реальності, можливості та досяжності тих мрій та ідей, із якими учасники приєднувалися до програми обмінних візитів.

За отриманим від учасників фідбеком за результатами другого дня візиту наведимо вислови учасників:

— "отримали масу позитивних емоцій та зустріли людей, які вміють ставити перед собою мету та рухатись вперед до її досягнення";

— "відчули гордість за регіон, в якому живуть такі люди, що мають та втілюють власний творчий потенціал, отримали віру в те, що Донбас житиме та розвиватиметься";

— "отримали підтвердження незворотності процесу децентралізації та упевнилися у його потрібності, а також отримали цінну інформацію щодо досвіду сусідів, яка допоможе уникнути помилок";

— "побачили на власні очі, як можливо досягнути успіху у бізнес- та соціальних ініціативах практично «з нуля» завдяки участі у міжнародних донорських проектах";

— "отримали заряд оптимізму та віри в майбутнє та виразили глибоку вдячність організаторам та тренерам, які були однаково професійні як біля фліпчарту, так і в якості модераторів зустрічей".

Щодо зауважень, то такове єдине — “збільшення кількості днів перебування в приймаючій громаді”.

Тетяна Вергун 458 просмотров