Журналісти нагадують, що їхня колега вже рік перебуває у полоні сепаратистів

Журналісти нагадують, що їхня колега вже рік перебуває у полоні сепаратистів

Луганська регіональна організація Національної спілки журналістів України звернулася до уповноваженого Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, народного депутата VIII скликання Ірини Геращенко з проханням звернути увагу на факт перебування у полоні журналістки Марії Варфоломеєвої.

9 січня буде вже рік, як у полоні терористів так званої «ЛНР» перебуває журналістка Марія Варфоломеєва, ідеться на сторінці організації у «Фейсбуці».

«Саме 9 січня 2015 року Марія перестала виходити на зв’язок. Вона була звинувачена у «шпигунстві» лише за те, що вона робила фотозйомку будівель Луганська. За її особистими фотографіями в соцмережі члени терористичної організації зробили висновки, що вона є активним членом організації «Правий сектор». Марію звинуватили в коректуванні артилерійського вогню під час обстрілу Луганська 27 січня, який нібито призвів до загибелі жителів міста. Правда, той факт, що дівчину затримали 9 січня, за два з половиною тижні до артобстрілу, схоже, нікого не бентежив. Як і те, що снаряди реактивної системи залпового вогню прилетіли з боку тилу бойовиків» – звертають увагу колеги.
«Усі, хто знав Машу, в один голос кажуть, що журналістка дійсно робила сюжети для центральних українських ЗМІ про становище в окупованому Луганську.
У зв’язку із тим, що керівництво так званої «ЛНР» вирішило звільнити солдатів ВСУ, що перебувають у полоні, журналісти просять владу звернути увагу на те, що Марія Варфоломєєва досі перебуває у полоні», – нагадують луганські журналісти у повідомленні.

Нагадаємо, що медіа-організації , зокрема, Національна спілка журналістів України неодноразово виступали із заявами щодо необхідності звільнення Марії Варфоломеєвої з полону ЛНР. Журналістку затримали озброєні бойовики 9 січня 2015 року, коли вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа», та була фіксеркою для центральних телеканалів.

На початку червня 2015 року українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України Петра Порошенка, тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої з полону так званої «ЛНР».

Однак, попри заяви представників уповноважених органів стосовно зусиль для звільнення журналістки, вона досі перебуває в полоні, оскільки можливості для обміну вважають «неприйнятними».

Нагадаємо, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко заявив, що Спілка шукає всі можливі шляхи для звільнення колеги.

Тетяна Вергун 307 просмотров