Населення Гірської ОТГ потребує правової допомоги, - ГО Вибір

Населення Гірської ОТГ потребує правової допомоги, - ГО Вибір

Дослідження громадської організації «Вибір» виявило високий рівень затребуваності населення у правовій допомозі.

Активісти громадської організації «Вибір» обробили результати дослідження «Потреби у правовій допомозі в Гірській об’єднаній територіальній громаді», яке проводилося з 20 по 25 серпня 2020 року. Опитування мало на меті виявити рівень затребуваності правової допомоги в Гірській ОТГ та специфіку цих потреб.

В межах дослідження фахівці проєкту розробили анкету, за якою опитали 400 респондентів в громаді методом стандартизованого інтерв'ю та визначили правові запити селян.

За результатами дослідження, 57,5% (230 осіб) опитуваних потребують юридичної допомоги. На запитання, наскільки доступним для них є отримання такої допомоги, отримали такі відповіді: цілком доступне – 37,5% (150); скоріше доступне – 6,2% (24); в рівній мірі доступне та недоступне – 6,3% (26); скоріше недоступне – 10,0% (40); зовсім недоступне – 40% (160).

Отримані дані свідчать про необхідність покращення доступу до правової допомоги, налагодження комунікацій між суб’єктами надання безоплатної правової допомоги та населенням району.

Судячи з тих оцінок, які населення ставило у відповіді на попереднє запитання, запит на отримання правової допомоги в громадах існує, але є й елементи соціальної апатії, пасивності членів громади.

Щодо правових питань, які цікавлять опитуваних, експерти отримали такі відповіді: невиплата заробітної плати – 11,2% (45), оформлення спадщини – 8,7% (35), отримання допомоги на дитину – 3,7%, невиплата орендної плати за використання земельних паїв – 0%, отримання чи переоформлення земельного паю – 1,2%, отримання кадастрового номеру на земельну ділянку – 0%, інші земельні питання – 1,2%, оформлення пенсії – 2,5%, невиплата пенсії – 1,2%, отримання чи оформлення інших соціальних виплат – 10,0%, оформлення перепустки в зону АТО – 3,8%, допомога в отриманні статусу переселенця – 2,5%, встановлення факту народження або смерті – 0%, оформлення спадщини на неконтрольованій Україною території – 1,2%, дозвіл на вивіз дитини за кордон без згоди одного з батьків – 2,5%, оформлення свідоцтва фізичної особи підприємця – 5,0%, складання колективного трудового договору – 0,8%, неповернення грошового вкладу кредитною спілкою (банком) чи питання погашення кредиту – 1,2%, позбавлення батьківських прав – 1,2%, розподіл спільно нажитого майна – 1,2%, підстави та порядок мобілізації – 2,5%, питання, пов’язані з кримінальною чи адміністративною відповідальністю – 1,2%, оформлення субсидії – 18,7%, порядок працевлаштування – 2,5%, питання звільнення з роботи, розірвання трудового договору – 1,2%, поновлення документів – 6,2%, неправомірні дії лікарів – 0%, піклування за людиною похилого віку – 2,5%, нічого з перерахованого – 16,2%; оформлення прав власності на житло – 1,2%.

Дослідження допомогло визначити моменти, на яких необхідно зосередити роботу з надання правової допомоги. Також на момент проведення дослідження не було даних про рівень задоволення правових потреб сільського населення.

Детальніше з дослідженням можна ознайомитися на сайті громадської організації «Вибір» за посиланням.

Матеріал підготовлений ГО «Вибір» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС),

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Схожі статті:

Новини й коментаріУ Гірському відбулася презентація проекту з правової допомоги

Новини й коментаріУ Станиці Луганській працює Консультаційне бюро для допомоги громадянам

Новини й коментаріУ місті Щастя відкрився Юридичний офіс правової та консультаційної допомоги громадянам

Тетяна Вергун 250 просмотров