Підсумки проєкту правової допомоги

Підсумки проєкту правової допомоги

28 січня 2021 р. проведено онлайн-конференцію «Підсумки проєкту «Інтеграція безоплатної правової допомоги в Гірську ОТГ» за участю представників громадськості та журналістів.

 

Проєкт реалізовано, аби наблизити безоплатну правову допомогу до населення Гірської ОТГ через створення комунікацій із Сєвєродонецьким місцевим центром із надання безплатної правової допомоги та запровадити процес вирішення питань у Гірській громаді через правовий механізм.

Цільові території впровадження проєкту — Гірську ОТГ, а саме місто Гірське, село Оріхове, смт Тошківка, смт Нижнє, місто Золоте та смт Новотошківське. На території, що прилегла до лінії зіткнення, проживає близько 32 тисяч осіб. Наразі там існує проблема у поширенні і доступності безоплатної правової допомоги (БПД). Аби зробити правову допомогу доступною для людей, які там проживають, планується розвивати партнерські відносини з місцевим самоврядуванням і залучати їх до надання БПД шляхом створення мережі пара юристів та комунікацій із МЦ; проведення презентаційних мобільних приймальнь із БПД у селах; проведення інформаційної кампанії в ОТГ.

Основні цільові групи проєкту: працівники місцевого самоврядування, депутати, громадські активісти та ЗМІ; селяни та ВПО Гірської ОТГ, молодь навчальних закладів, зокрема діти-переселенці та діти, які проживають уздовж лінії зіткнення.

У межах проєкту визначено правові запити в громаді за допомогою опитування 600 респондентів. Проведено мобільні правові приймальні і дистанційну правову приймальню та надано первинну правову допомогу 268 особам. У навчальних закладах проведено тренінги «Молодь і поліція», в яких взяли участь 289 учнів навчальних закладів. У межах «Школи пара юристів» проведено вебінари для 40

учасників: посадових осіб місцевого самоврядування, вчителів права, соціальних працівників. Підготовлено проєкт програми БПД у громаді. Проведено інформаційну кампанію, видано та розповсюджено три номери інформаційного вісника загальним накладом 6000 примірників.

Для довідки

Проєкт «Інтеграція безоплатної правової допомоги в Гірську об’єднану територіальну громаду» реалізовується ГО «Вибір» за технічного адміністрування РЦ «ГУРТ» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Схожі статті:

Новини й коментаріУ Гірському проведено тренінги для молоді

Новини й коментаріУ Золотому проведено правові тренінги для молоді

Новини й коментаріУ Гірському проведено правові тренінги для молоді

Тетяна Вергун 183 просмотра