У Гірській ОТГ відбувся вебінар із нотаріальних дій

У Гірській ОТГ відбувся вебінар із нотаріальних дій

Вебінар «Нотаріальні дії в органах місцевого самоврядування» відбувся для посадових осіб, що працюють на території Гірської територіальної громади, в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

 

«На сьогодні актуальним та важливим питанням є вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування. Посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, з метою надання їм юридичної вірогідності — справа не з простих. Такі дії покладаються на уповноважених державою осіб — нотаріусів. Проте, враховуючи ринкову модель правових відносин та адміністративно-територіальний устрій України, правом здійснювати нотаріальні дії законодавець наділив у певних випадках й посадових осіб органів місцевого самоврядування. Важливо, щоб документи, нотаріально засвідчені такими посадовими особами, були грамотно юридично оформлені, оскільки в подальшому ці документи потрапляють у державні установи, до нотаріусів, правоохоронних органів, судів тощо», — зазначила тренерка проєкту Тетяна Водолазька.

25 листопада проведено вебінар, в ході якого розглянуто, як у населених пунктах, де немає нотаріусів, посадові особи органу місцевого самоврядування, на яких за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування покладені відповідні повноваження, вчиняють нотаріальні дії. Це визначені статтею 37 Закону України «Про нотаріат», заходи щодо охорони спадкового майна, посвідчення заповітів, видання дублікатів посвідчених ними документів, засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них, тощо.

Захід проведено в межах проєкту «Інтеграція безоплатної правової допомоги в Гірську об’єднану територіальну громаду». Мета проєкту – наблизити безоплатну правову допомогу до населення Гірської ОТГ через створення комунікацій із Сєвєродонецьким місцевим центром із надання безплатної правової допомоги та запровадити процес вирішення питань у Гірській громаді через правовий механізм.

Стежити за роботою проєкту можна на сторінці організації «Правова допомога ГО Вибір» у соцмережі Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/vybirngo/

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС),

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Схожі статті:

Новини й коментаріВступні іспити до магістратури: старт реєстрації

Новини й коментаріМешканців Біловодської ОТГ будуть навчати інструментам участі в управлінні громадою

Новини й коментаріРозпочалося навчання за проєктом «Створення інтерактивної відеостудії ProBusiness Studio: чути, бачити, змінювати»

Тетяна Вергун 173 просмотра