На маршруті «Лисичанськ – Бахмут» нарощують темпи проведення робіт

На маршруті «Лисичанськ – Бахмут» нарощують темпи проведення робіт

У рамках проєкту #Велике_Будівництво, на Луганщині нарощуються темпи з ремонту автомобільної дороги Т-13-02 Контрольно-пропускний пункт «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут. Наразі тривають масштабні роботи на ділянці км 141 + 100 – км 155 + 100. Ділянка протяжністю 14 км, розташована від міста Лисичанськ до межі з Донецькою областю.

Тут працюють дорожники ТОВ «Автомагістраль-Південь». Наразі на об’єкті залучені близько 130 працівників та 70 одиниць спецтехніки. Серед тих, хто знайшов роботу завдяки проєкту #Велике_Будівництво, у команді «Автомагістраль-Південь», мешканці Луганщини. 

Підрядник обіцяє закінчити роботи «Лисичанськ – Бахмут» у червені 2021 року. До речі, аналогічні роботи стартували також у Донецькій області.

Траса Т-13-02 має стратегічне значення, оскільки з’єднує Луганську та Донецькі області. В останні роки дорожнє покриття перебувало в незадовільному стані через інтенсивний рух військової та великовагової техніки.

Ремонтні роботи були розпочаті у березні. Наразі на ділянці км 141+100 – км 155+100 вже зроблено наступне:

Завершили розчищення придорожньої смуги від чагарників та дрібнолісся.

Закінчили фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття по всій ділянці.

Ведеться влаштування посиленої основи зі щебенево-піщаної суміші, обробленої цементом (станом на 14.04.2021 вже укладено 6 км з 14 кілометрів).

Ведуться роботи зі влаштування нижнього шару асфальтобетонного покриття (станом на 14.04.2021 вже укладено 5 км з 14 кілометрів, за добу укладається 1,5 км по одній полосі).

Дорожній майстер ТОВ «Автомагістраль-Південь» Станіслав Смородський повідомив, що їм приємно працювати на Луганщині, тому що «люди бачать як ми працюємо - якісно, швидко, на совість».

«Всього на Луганщині наразі три об’єкта, на яких працює ТОВ «Автомагістраль-Південь». Серед тих, хто знайшов роботу у команді «Автомагістраль-Південь», мешканці Луганщини. Наприклад, дорожні робочі з Кремінної, з інших населених пунктів», - сказав Станіслав Смородський.

Станіслав Смородський додає, що після фрезерування старого асфальтного покриття, ведеться укладання основи дороги (щебенево-піщана суміш, яка посилена цементом, завтовшки понад 15 см). Після влаштування дорожньої основи, укладають нижній вирівнюючий шар з крупнозернистого асфальтобетонного покриття завтовшки 10 сантиметрів. Наприкінці – верхній шар з щебенево-мастикового асфальтобетону (ЩМА) товщиною 5 сантиметрів.

Загалом проєкт передбачає

• влаштування посиленої основи зі щебенево-піщаної суміші, обробленої цементом;

• влаштування двох шарів асфальтобетонного покриття;

• облаштування автобусних зупинок;

• встановлення бар’єрного огородження;

• встановлення напрямних стовпчиків;

• укріплення узбіччя;

• влаштування з’їздів та примикань;

• встановлення дорожніх знаків;

• нанесення дорожньої розмітки.

Фактично, це буде нова дорога. Пересуватись якою стане швидко, комфортно та безпечно.

До початку ремонту, зазначена ділянка – викликала багато нарікань. На маршруті «Лисичанськ – Бахмут» (через Лисичанський НПЗ) деякі ділянки автошляху уражені численними ямами і напливами. Ремонт дороги дозволить відновити якісне транспортне сполучення між двома областями.

Як вже повідомлялося, дорога Т-13-02 одна з самих проблемних доріг на Луганщині. Втім, вже у поточному році, за відповідного фінансування, за рахунок різних джерел (державний бюджет, кошти міжнародних донорів), стан справ зміниться на краще на багатьох маршрутах цієї дороги.

Траса Т-13-02 протяжністю понад 162 км проходить через великі та густонаселені районні центри Донеччини та Луганщини. На деяких ділянках дорожнє покриття абсолютно зношене, а пересуватися по такій дорозі було небезпечно. Останні 8 років на дорозі не проводилось необхідних ремонтних робіт.

У планах Служби автомобільних доріг у Луганській області – підготовка проєктів на ремонт автодороги Т-13-02 за маршрутом «Старобільск – Новопсков». Дорога проходить через населенні пункти Заайдарівка, Новопсков, Риб’янцеве, Піски, Проїждже, Лиман, Старобільськ.

Окрім того, ми плануємо відремонтувати мости на дорозі Т-13-02, а саме: міст через річку Біла на км 14 + 294; міст через річку Кам'янка на км 31 + 798; міст через річку Студенок на км 38 + 238; міст на км 49 + 923; міст на км 55 + 207.

За словами начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Павла Цубера, у нас амбітні плани – збільшити показники 2020 року щонайменше на 20 відсотків.

Плануємо у поточному році відремонтувати близько 250 км доріг. Таким чином, упродовж двох років (2020 та 2021 рр.) капітальним та поточним середнім ремонтом на Луганщині охоплено 400 км доріг, що складає третю частину доріг загального користування державного значення.

 

На фото – дорога Т-13-02, Лисичанськ – Бахмут, км 141 + 100 – км 155 + 100, Луганська область.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

 

Схожі статті:

Новини й коментаріПро хід робіт у Лисичанську та Попаснянському районі

Новини й коментаріНа Біловодщині відремонтували міст на дорозі Т-13-14

Новини й коментаріУкладання нижнього шару на дорозі від Старобільська до Новоайдару майже закінчено

Тетяна Вергун 256 просмотров