Основні роботи з відновлення маршруту «Лисичанськ – Бахмут» закінчуються

Основні роботи з  відновлення маршруту  «Лисичанськ – Бахмут» закінчуються

Дощова погода на Луганщині внесла свої корективи в роботу дорожників. Втім, за сприятливої погоди, у найближчі дні будуть закінченні основні роботи з відновлення маршруту «Лисичанськ – Бахмут». Наразі дорожники ТОВ «Автомагістраль-Південь» закінчують укладати верхній шар асфальтобетонного покриття.

Роботи на дорозі Т-13-02 Контрольно-пропускний пункт «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут ( км 141 + 100 – км 155 + 100), відбуваються у рамках проєкту #Велике_Будівництво. Ділянка протяжністю 14 км, розташована від міста Лисичанськ до межі з Донецькою областю. Як вже повідомлялося, ремонт було розпочато наприкінці березня поточного року. Повністю оновлення дороги планують завершити в червні.

 

Що вже зроблено?

Дорожники вже виконали значний комплекс дорожніх робіт. Зокрема, по всій протяжності ділянки влаштовано посилену основу зі щебенево-піщаної суміші, обробленої цементом, та нижній шар покриття із крупнозернистої асфальтобетонної суміші.

Дорожній майстер ТОВ «Автомагістраль-Південь» Станіслав Смородський повідомив, що наразі вже укладено 12 з 14 кілометрів верхнього шару з щебенево-мастикового асфальтобетону (ЩМА) товщиною 5 сантиметрів.

Наразі закінчуються роботи із влаштування верхнього шару із щебенево-мастикової асфальтобетонної суміші. Залишилося зробити облаштування примикань, з’їздів та автобусних зупинок; укріплення узбіччя; встановлення бар’єрного огородження; встановлення нових дорожніх знаків та напрямних стовпчиків; нанесення дорожньої розмітки. Фактично, це буде нова дорога. Пересуватись якою стане швидко, комфортно та безпечно.

Чому ця дорога дуже важлива?

Траса Т-13-02 має стратегічне значення, оскільки з’єднує Луганську та Донецькі області. В останні роки дорожнє покриття перебувало в незадовільному стані через інтенсивний рух військової та великовагової техніки.

Після фрезерування старого асфальтного покриття, було проведено укладання основи дороги (щебенево-піщана суміш, яка посилена цементом, завтовшки понад 15 см). Після влаштування дорожньої основи, було покладено нижній вирівнюючий шар з крупнозернистого асфальтобетонного покриття завтовшки 10 сантиметрів. Наприкінці – верхній шар з щебенево-мастикового асфальтобетону (ЩМА) товщиною 5 сантиметрів.

До початку ремонту, зазначена ділянка – викликала багато нарікань. На маршруті «Лисичанськ – Бахмут» (через Лисичанський НПЗ) деякі ділянки автошляху уражені численними ямами і напливами. Ремонт дороги дозволить відновити якісне транспортне сполучення між двома областями. До речі, ремонтні роботи ведуться також і у сусідів – в Донецькій області.

Де далі чекати ремонтів на дорозі Т-13-02?

Як вже повідомлялося, дорога Т-13-02 одна з самих проблемних доріг на Луганщині. Втім, вже у поточному році, за відповідного фінансування, за рахунок різних джерел (державний бюджет, кошти міжнародних донорів), стан справ зміниться на краще на багатьох маршрутах цієї дороги.

Траса Т-13-02 протяжністю понад 162 км проходить через великі та густонаселені районні центри Донеччини та Луганщини. Триває підготовка проєктів на ремонт автодороги Т-13-02 за маршрутом «Старобільск – Новопсков». Дорога проходить через населенні пункти Заайдарівка, Новопсков, Риб’янцеве, Піски, Проїждже, Лиман, Старобільськ.

Окрім того, ми плануємо відремонтувати мости на дорозі Т-13-02, а саме: міст через річку Біла на км 14 + 294; міст через річку Кам'янка на км 31 + 798; міст через річку Студенок на км 38 + 238; міст на км 49 + 923; міст на км 55 + 207.

Докладніше про це читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Служба автомобільних доріг у Луганській області звертається до водіїв з проханням бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт. Не перевищуйте швидкісний режим! Дотримуйтеся Правил дорожнього руху. На дорогах працюють люди! Будьте уважними та взаємоввічливими.

Про хід виконання робіт на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області. Для цього вам необхідно підписатися на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці, а також на сайт Укравтодору.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

Схожі статті:

Новини й коментаріПро хід робіт у Лисичанську та Попаснянському районі

Новини й коментаріНа Біловодщині відремонтували міст на дорозі Т-13-14

Новини й коментаріУкладання нижнього шару на дорозі від Старобільська до Новоайдару майже закінчено

Тетяна Вергун 232 просмотра