Творча група зі Львова зняла фільм про відбудову дорожньої інфраструктури Луганщини

Творча група зі Львова зняла фільм про відбудову дорожньої інфраструктури  Луганщини

Творча знімальна група зі Львова «Де Дорога?» відвідала Луганщину, проїхалася дорогами області та підготувала цікавий фільм про те, як відбудовується дорожня галузь у рамках проєкту #Велике_Будівництво. 

Громадянські журналісти не тільки дізнавалися як будуються мости та дороги, вони були здивовані історичними легендами та побачили сьогодення Луганщини.

Мандрівка розпочалася на дорозі Т-13-06, на в’їзді до міста Сєвєродонецьк. Маршрут від Станиці Луганської до Сєвєродонецька – головний об’єкт у 2020 році Національної програми «Велике Будівництво». Роботи проводилися одночасно трьома підрядниками на дорогах Т-13-06, Н-21, Т-13-09, Р-22. Маршрут проходить через населені пункти – Станиця Луганська, Макарове, Нижня Вільхова Тепле, Нижньотепле, Петропавлівка (Станично-Луганський район), Щастя, Новоайдар, Айдар-Миколаївка, Новоохтирка, Смолянинове, (Новоайдарський район), Сєвєродонецьк. Ця дорога є однією з пріоритетних для держави. Дорогу на Станицю Луганську обіцяли зробити ще у 2015 році. Втім, реально зробили тільки зараз. На маршруті працювали потужні українські компанії – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Ростдорстрой». Дорогу побудували не тільки швидко, а й якісно.

Громадянські журналісти на власні очі побачили хід реконструкції мосту через річку Айдар. Міст розташований поблизу смт Новоайдар, на км 42+533 дороги Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар. Підрядник – ТОВ «Мостстройком» (місто Дніпро). Мостобудівники розповіли про хід робіт, а місцеві мешканці про зимову рибалку.

У місті Щастя, знімальна група побачила результат капітального ремонту шляхопроводу через залізницю на км 68 + 910 автомобільної дороги Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк. Роботи проводила фірма-підрядник ТОВ «Укртрансміст» (місто Київ). Тут завершені всі роботи, нанесена розмітка, встановленні огородження та дорожні знаки. 

Творча група ознайомилася з КПВВ «Щастя», відвідала Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), поспілкувалася з Юлією Місюк, начальницею відділу ЦНАП військово-цивільної адміністрації міста Щастя.

Вячеслав Булатов, начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області розповів громадянським журналістам про хід відбудови маршруту «Старобільськ – Новоайдар».

Основні ремонтні роботи  на дорозі Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк, від Старобільська до Новоайдару майже закінчені – загальна протяжність більш ніж 40 км. Дорога проходить через населені пункти  Старобiльськ, Половинкине, Байдівка, Шульгинка, Штормове, Переможне, Денижникове, Новоайдар. Роботи виконують два підрядники – ТОВ «Ростдорстрой» та ТОВ «Автомагістраль-Південь». Нещодавно ця дорога була однією з проблемних на Луганщині.  У 2021 році дорогу повністю закінчать та нанесуть дорожню розмітку, встановлять дорожні знаки.

Як повідомив творчій групі заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Олег Кравцов, за підтримки Укравтодору, у рамках Президентської ініціативи #Велике_Будівництво у 2020 році в Луганській області відновили найбільшу кількість державних доріг за всі роки незалежності. Роботи, які були розпочаті в поточному році, продовжаться у 2021 році.

Останній пункт призначення – старовинне місто  Старобільськ. Фактично, це музей просто неба. Офіційною датою заснування Старобільська є 1686 рік. Тут збереглося планування та частково забудова ХІХ сторіччя, одно- та двоповерхові будинки з цегли, багато старовинних дверей, вікон.

Місто Старобільськ вважається прообразом вигаданого міста Старгорода, згадуваного в романі «Дванадцять стільців» (автори – письменники Ілля Ільф та Євген Петров), а також місцем, де починалася дія роману. Окрім того, існує легенда, нібито в місті Старобільськ заховані награбовані скарби Нестора Махна, який перебував деякий час (вересень-жовтень 1920) зі своїм штабом у Старобільську. Втім, це нова тема для нових творчих пошуків та мандрів групи «Де Дорога?».

Служба автомобільних доріг у Луганській області щиро дякує всьому колективу групи «Де Дорога?»: Володимир Беньо, Іван Бондар (автори ідеї), Богдан Кривень (режисер), Адріян Веремієнко, Орест Іванович (оператори), Михайло Лишак (монтаж).

Відео – Де дорога? Луганське Щастя та інфраструктура на лінії розмежування 

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

Схожі статті:

Новини й коментаріПро хід робіт у Лисичанську та Попаснянському районі

Новини й коментаріНа Біловодщині відремонтували міст на дорозі Т-13-14

Новини й коментаріУкладання нижнього шару на дорозі від Старобільська до Новоайдару майже закінчено

Тетяна Вергун 256 просмотров