Закінчено бетонування Новоайдарського мосту

Закінчено бетонування Новоайдарського мосту

У понеділок, 23 листопада продовжилося бетонування на прольотах №№4-5, 5-6 Новоайдарського мосту. Таким чином, основні роботи з бетонування  монолітної бетонної плити по правій частині закінчені. На черзі – підготовчі роботи до укладання двох шарів асфальтобетону. 

Станом на сьогодні, проїзд транспорту забезпечено по лівій проїзній частині мосту. У жовтні тут було покладено асфальтобетон. Роботи по правій стороні мосту продовжуються.

Планується, що за сприяння погоди, основні роботи на Новоайдарському мосту будуть завершені до кінця поточного року. На цьому наголошує заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Олег Кравцов. Втім, він акцентує увагу також на якості проведення робіт.

«Наша спільна мета – завершити основні роботи для забезпечення безперешкодного проїзду по Новоайдарському мосту, до кінця поточного року. Втім, для нас важливі не тільки строки, а й якість проведення робіт.

Варто зазначити, що контроль за ходом будівництва, відбувається як з боку Служби автомобільних доріг у Луганській області, так і збоку незалежних експертів (ТОВ «Ежіс Україна» (Франція)» – наголосив Олег Кравцов.

За його словами, 23 листопада було залито 60 кубометрів бетону.

З урахуванням температурного режиму навколишнього середовища, бетон мав відповідні протиморозні добавки. Бетон, як і минулого разу, привозили з Лиману, Донецької області. Бетон має всі необхідні сертифікати якості. За цим стежать експерти (ТОВ «Ежіс Україна» (Франція).

Капітальний ремонт мосту у Новоайдарі виконується в рамках проєкту «Велике Будівництво». Роботи виконує підрядна організація ТОВ «Мостстройком» (місто Дніпро). Замовник робіт – Служба автомобільних доріг у Луганській області.

Джерелами фінансування капітального ремонту інфраструктурних об’єктів (мостів, шляхопроводів) є кошти державного бюджету.

Міст через річку Айдар розташований на км 42+533 автомобільної дороги державного значення Т-13-06 Сєвєродонецьк – Новоайдар.

Як повідомив представник підрядника, майстер ТОВ «Мостстройком» Олексій Черніков, 23 листопада відбулося бетонування монолітної плити на прольотах №№4-5, 5-6.

13 листопада відбулося бетонування прольотів №№ 2-3, 3-4, раніше бетонували прольоти №№ 0-1, 1-2.

«Після бетонування зазначених прольотів, ми переходимо до бетонування перехідних плит на опорах № 0, № 6 (кожна плита по 6 метрів), підготовку до армування та бетонування тротуарів.

Наразі розпочата підготовка для укладання гідроізоляційного шару. Гідроізоляцію будуть виконувати з використанням спеціального покриття «Технониколь».

Наступний етап, після гідроізоляції та встановлення бар’єрного огородження, це – укладання двох шарів асфальтобетону (6 та 5 сантиметрів). Після цього – встановлення компенсаторів, поручнів – всієї системи огороджень», – зазначає Олексій Черніков.

За словами Олексія Чернікова, одночасно виконуються роботи на суходолі, тобто знизу мосту, а саме – очищення опор, обробка оголених ділянок, тривають штукатурні роботи.

Для того, щоб не збиватися з графіку, роботи відбуваються цілодобово, у дві зміни. Нічна зміна проводить підготовчі роботи, саме зараз підготовку до укладання гідроізоляційного шару. Дена зміна проводить основні види робіт: армування та бетонування. Всього на об’єкті працює 35 робітників, з них 6 – місцеві мешканці. За словами Олексія Чернікова, мостобудівники роблять все належне аби виконати ремонт якісно та у строк.

Новоайдарський міст було введено в експлуатацію у 1971 році. За цей час міст зазнав істотних ушкоджень. Довжина мосту через річку Айдар – 210 метрів. Міст шести пролітний, шість прольотів по 33 метри. Загальна ширина мосту – 10,8 метра.

Місця проведення робіт огороджені, техніка безпеки суворо дотримується, люди працюють у спецодязі, організовано реверсний рух, встановлені знаки та огорожа, працює світлофор.

На фото – Проведення бетонування під час капітального ремонту мосту через річку Айдар, Новоайдарський район, Луганська область.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області

Схожі статті:

Новини й коментаріПро хід робіт у Лисичанську та Попаснянському районі

Новини й коментаріНа Біловодщині відремонтували міст на дорозі Т-13-14

Новини й коментаріУкладання нижнього шару на дорозі від Старобільська до Новоайдару майже закінчено

Тетяна Вергун 224 просмотра